Oğlak burcu kadınları ve oğlak burcu erkekleri. Sahip olduğunuz burcun genel özelliklerini ve diğer önemli yanlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Şimdi çok fazla uzatmadan hemen oğlak burcunun bütün detay ve özelliklerini en kısa şekilde sizlere anlatmak istiyorum.

Tanımlayan söz: Kendimi kullandım şeylerde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Planlı ve yöntem sahibi, maddenin değerini bilen, iyi bir yönetici. Hesap işlerinde iyi, kararlı ve zorluklara dayanıklı.

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Cimri ve duygusuz, aşırı materyalist ve açgözlü, sosyal açıdan yalnız ve kötümser, aşırı hırslı ve diktatör gibi, katı, sadece görünüme ve prestije önem veren.
Yönetici gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak
Niteliği: Öncü

Vücutta karşı geldiği bölge: Kemikler, deri, dizler ve dişler, kalsiyum biriken yerler.
Rengi: Koyu gri, siyah.

Metali: Gümüş
Taşı: Ametist

Oğlak Burcunun İlişkilerinde eğilimleri: Oğlak sert görünümlü ancak içinde hassasiyet taşıyan bir burçtur. Bu burcun sembolünde, Oğlak’ın Balık biçiminde bir kuyruğu olduğunu hatırlamalıyız. İlişkilerinde güvene ve sağlamlığa önem verirler. Onlar için ilişkiler de bir sorumluluk alanı olabilir. Ancak fazla ciddiyet ve katı tavırları yüzünden, hafif partnerlerle uzun süre birlikte olamazlar. Bu burcun aileyi, gelenekleri ve kendisini güvende hissedeceği konuları önemseyen ve aynı zamanda onu duygusal açıdan besleyebilecek partnerlere ihtiyacı vardır. Kolay unutmazlar ve hemen ısınmayabilir. Zaman içinde olgunlaşmış bir beraberliğe önem vereceklerdir. Bu arada partnerlerinin sosyal konumlarının öneminin de farkındadırlar.

Oğlak Burcunun Avantajları: Eğer geçmişe ve köklere bağlı, sorumluluk sahibi bir partner tercih ediyorsanız, Oğlak bunların çoğunu sağlayacaktır. Katı gözükseler bile, gerçekçi yapıları sayesinde güven uyandırırlar. Oğlak burcu kişiler sadece bir aile değil, hanedanlık bile kurabilirsiniz. Oğlak aynı zamanda eş olarak size kararlılık, sağlamlık ve disiplin de getirecektir. Amaçlarına odaklanmış, uzun vadeli başarılara inanan bir burçtur. Asalete önem vermeleri sayesinde, onunla birlikte, beraberlik uzun soluklu bir proje gibi olabilir. Güvenilir bir eş olmaları sayesinde size güçlü bir statü sunabilirler.

Oğlak Burcunun Zayıflıkları: Ancak Oğlak duygularını kolay açabilen bir burç değildir ve müthiş bir güvensizlik ve bu güvensizliği örtmeye çalışan güçlü bir hırs sergileyebilirler. Oğlak olumsuz yönüyle paylaşımcı ve rahat bir yapıda değildir. Hatta muhafazakar ve katı tutumu nedeniyle, ilişkilerinde aşırı bencil bir tutum da sergileyebilirler. Gücün ve kontrolün kendi elinde olmasını istemeleri yüzünden ilişkilerinde fazla despot ve kıskanç bir tavır izleyebilirler. Materyalist eğilimleri yüzünden onları paylaşıma yöneltmek ve yumuşatmak yıllar alabilir.

Oğlak çekingen, hemen kendini belli etmeyen ve toprak elementinden bir burçtur. Ancak emin olduklarında harekete geçeceklerdir. Bu yüzden Oğlak’ın bir beraberliği başlatması oldukça zaman alabilir. Özellikle haritasında Oğlak burcu güçlü olan kişiler, örneğin Ay ve Venüs’ün bu burçta olması, genç Oğlaklar açısından içe dönüklük, huzursuzluk ve güvensizlik duygusu getirebilir. Ancak yıllar içinde Oğlak bu özelliklerini aşmaya başlar ve kendinden çok daha emin bir yapı kazanabilir.

Oğlak aynı zamanda dişil bir burçtur ve bu nedenle fazla risk alma eğiliminde değildir. Ancak uzun vadede başarı getirebilecek, hesaplı riskler almayı kabul edebilirler. Bir beraberlikte de Oğlak asla hızlı başlamayacaktır ancak bu beraberlik daha güçlü bir zemin kazanmaya başladıktan sonra, bu kez Oğlak gücünü ortaya koymaya başlayacaktır. Benzer şeyler Oğlakların cinsellikleri için de söylenebilir: Yavaş bir başlangıç ve kendini ispat etme arzusu.

Oğlak sessiz ama hırslı bir burçtur. Amacına ulaşmak için yılmadan, usanmadan çalışabilir ve gecesini gündüzüne katabilir. Ancak beraberliklerinde sosyal düzene ve geleneksel olana doğru güçlü bir eğilimleri de vardır. Oğlak bu yönüyle, ilişkilerini kendi amaçlarını gerçekleştirmek ve hırslarını kullanmak için bir merdiven gibi de kullanabilir. Kuşkusuz bu durum, aşırı materyalist ve duygusal ihtiyaçlarını önemsemeyen Oğlak tiplerinde ortaya çıkabilir.

Oğlak burcuna mensup kişileri çok geçimli bir burç olduğunu söyleyemeyiz. Öncü nitelikte bir burç olduğu için, ilişkilerinde yönlendirici olmak isteyeceklerdir. Bu nedenle, onlara uyum sağlayan, yumuşak başlı partnerlerle çok daha kolay geçinebilir.

OĞLAK BURCU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı oğlak burcunun genel özellikleri yükseleni taşı gezegeni rengi olumsuz özellikleri simgesi yorumu kadın erkek kadını erkeği kadınının erkeğinin en iyi anlaştığı burç aşk hayatı en belirgin gönlü nasıl alınır anlaşamadığı şanslı numaraları yanlış bilinen 17 özelliği günlük haftalık aylık yıllık burç yorumu zaafları sizden hoşlandığını nasıl anlarız fiziksel sevdiği kadın tipi zayıf noktaları sevmediği şeyler ne grubu ne zaman rahatlayacak neden sevilmez ne zaman hamile kalır anne baba  olur neleri sever ne zaman doğdu nasıl giyinir affeder sever etkilenir bir kişiliğe sahiptir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

tesettürlü nişanlık modelleri 2014, oglak kadini riskler, OĞLAK ERKEKLERİNİN ZAAFLARI, oğlak erkeğinin avantajları, oğlak burcunun zaafları, oğlak burcunun özellikleri, oğlak burcun genel boyu, oğlak burcu genel özellikleri, oğlak burcu erkeğinin zaafları, www saglikvegebelik com