Öksürük için Bitkisel Tedavi

Sağlık uzmanı İbrahim Saraçoğlu öksürük için adaçayı kürü kullanılmasını önerdi. Adaçayının içeriğindeki salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddelerdendir.

Adaçayının içinde bulunan önemli bir eterik yağ da, cineol’dür. Cineol, öksürüğü önleyici bir maddedir. Kısacası, adaçayı hem doğal bir antibiyotik hem de doğal bir öksürük önleyicidir. Adaçayının içeriğinde bulunan doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünebilen maddelerdir. Suda çözünme özellikleri taşıdıkları için, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan sıcak suda demleyerek kullanma imkânı sağlamaktadır.

Ağız gargaralarının çoğu bir miktar alkol kullanılarak hazırlanmak zorundadadır. Çünkü bir çok bitkinin içeriğindeki doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünmedikleri için, su ile hazırlanmaları durumunda etkili olamamaktadırlar.

Adaçayının içeriğindeki doğal antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çok kolay çözünme özelliği gösterdikleri için, hem yetişkinler hem de çocuklar için, sıcak suda demleyerek (kısık ateşte kaynatarak) gargara olarak hazırlanmasına imkân sağlamaktadır.

Bu yazı öksürük nasıl geçer, bitkisel öksürük tedavisi, öksürüğe iyi gelen bitkiler nelerdir, öksürük için şifalı bitkiler, öksürüğe ne iyi gelir doğal kesin çözüm bitki çayları yiyecekler içecekler, öksürük için doğal bitkisel kür tarifi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Öksürük İçin Bitkisel Tedavi, çocuklarda öksürük için bitkisel çözümler, gebelikte öksürüğe ne iyi gelir, cocuklarda oksuruk ick için bitkisel tedavi, öksürüge karsi, yhs-ddc_bd, bebeklerde öksürüğe bitkisel çözümler, bebeklerde öksürük için bitkisel çözümler

3 Comments on Öksürük için Bitkisel Tedavi

  1. öksürük nasıl geçer konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. öksürük için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. öksürük sorunu için bitkisel kesin çözüm arayanlar şifalı bitkileri kullanarak öksürüğün geçtiğini görebilirler

  3. buyuk bir cay badagi cay icine bir duple votka bir corba kasigi ahududu receli karistirip sisak sicak icilirse bir gun boyunca yorga badaniye siki siki ortunup terkeyeceksiniz sonra kalkip bir dus alip ise gidebilirsiniz atesli oksuruyunuz bitmistir gecmis olsun bunu kendim esimde ve oglumda denedim bu tarifi bir rus bayan verdi bana tavsiye ederim sadece buyukler icin gecerlidir

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.