Malzeme Listesi: 2 Yemek Kaşığı Tereyağı, 1 Litre Süt, 2 Yemek Kaşığı Un, 2 Yemek Kaşığı Pirinç Unu, 1 Su Bardağı Toz Şeker, 1 Paket Vanilya.

İç Harcı İçin: 1 Kase Dövülmüş Ceviz, 100 Gram Tel Kadayıf, 1 Çay Kaşığı Tarçın, 6 Yemek Kaşığı Toz Şeker, 2 Yemek Kaşığı Tereyağı.
Üzeri İçin: Köpürtülmüş Şanti.

Hazırlanışı
Tel kadayıflarını elimizle havalandırıyoruz. Daha sonra bıçakla ince ince kesiyoruz.

Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine tel kadayıfı alıyoruz. Kavuruyoruz. Bir müddet sonra şekeri ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Kadayıfın rengi değiştikten sonra üzerine tarçını ve dövülmüş cevizi ekliyoruz. 3-4 dakika daha kavurduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta tatlımızın kremasını hazırlamaya başlıyoruz.

Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, pirinç ununu ve ununu ekliyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Kremanın kıvamı koyulaşıp göz göz olduktan sonra üzerine tereyağını ve vanilyayı ilave ediyoruz.

İyice karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Soğuyan tel kadayıfların yarısını yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine boşaltıyoruz. Elimizle yayıyoruz. Spatula ile kadayıfların üzerine vurarak üzerini düzleştiriyoruz.

Pişirdiğimiz kremayı dikkatlice tepsideki kadayıfın üzerine gezdirerek döküyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Kremanın üzeri kabuk bağladıktan sonra üzerine köpürtülmüş şantiyi sürüyoruz. Kalan tel kadayıfları da üzerine serpiştiriyoruz.

Daha sonra yağlı kağıt yardımıyla tatlımızı rulo şeklinde sarıyoruz. İsterseniz tatlıyı 1 gece dinlendirdikten sonra daha rahat sarabilirsiniz. Hazırladığımız tatlıyı dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

Bu yazı cevizli kadayıf sarması nasıl yapılır, oktay usta kadayıf sarması tarifi, resimli anlatımlı cevizli kadayıf sarması malzemeleri kalorisi yapılışı tarifi nasıl yapılır, oktay usta cevizli kadayıf sarması yapılışı anlatımlı tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kadayıf sarması nasıl yapılır oktay usta, tel kadayıf tatlısı nasıl yapılır oktay usta, kadayıf sarması tarifleri, kadayıf sarması, kadayıf tatlısı vanila yapılışı sarma, kadayif sarmasi tarifi oktay usta, kadayıf sarması tarifi, kadayıf sarması nasıl yapılır oktay usta tarifi, kadayıf sarma tarifi, tel kadayıf tatlısı nasıl yapılır oktay usta sarma