Yapımı belkide en kolay tatlılardan birisi olan irmik helvasının yapılışını Oktay Usta‘ya dayandırarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şahsen benim damak tadıma pek uymasa da irmik helvası tarifini denemenizde fayda var.

Malzeme Listesi
2 Su B. Su
2 Su B. Süt
2 Su B. Toz Şeker
2 Su B. İrmik
100 Gr. Tereyağı
Yarım Çay B. Sıvıyağ

Hazırlanışı
Tereyağı ve sıvıyağı tencereye koyup ocağın üzerine alıyoruz. İrmiği ekleyip iyice kavuruyoruz. Toz şeker, süt ve suyu karıştırıyoruz.

İrmiğin üzerine döküp karıştırıyoruz. Kapağını kapatıp kısık ateşe suyunu çekene kadar pişiriyoruz. Suyunu çektikten sonra dinlendirip servis ediyoruz.

Bu yazı oktay usta irmik helvası tarifi, irmik helvasının yapılışı resimli anlatımlı malzemeleri kalorisi, irmik helvası nasıl yapılır, oktay usta irmik helvası yapımı tarifi nasıl yapılır resimli anlatımlı yapılışı oktay usta irmik helvası nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

İrmik helvası tarifi oktay usta, irmik helvası nasıl yapılır oktay usta, oktay usta irmik helvası tarifi, irmik helvası nasıl yapılır oktay usta izle, irmik helvasi oktay usta, ustasndan irmik helvası tarifi, İrmik helvası tarifi resimli, İrmik helvası yapılışı, irmik helvasinda irmiğin şişmesi için ne yapmali, irmik helvasının yapılışı oktay usta