Malzeme Listesi: 1 Yemek Kaşığı Tereyağı, 1 Su Bardağı Süt, 2 Adet Yumurta, 1 Su Bardağı Un, 2 Yemek Kaşığı Toz Şeker

Üzeri İçin: Muz, Ceviz, Bal

Hazırlanışı
Tereyağını tavaya alıp, eritiyoruz. Soğumaya
bırakıyoruz. Karıştırma kabına yumurtaları kırıyoruz.

Üzerine şekeri ekliyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Sütü boşaltıyoruz. Ilıyan tereyağını ilave ediyoruz. İyice karıştırıyoruz. Unu da ekledikten sonra pankekin kıvamını ayarlıyoruz.

Daha sonra pankeki pişireceğimiz tavaya az sıvıyağ döküyoruz. Hazırladığımız pankek karışımından 1 kepçe alarak tavaya boşaltıyoruz. Alt üst çevirerek pankekleri pişiriyoruz. Pişen pankekleri tezgaha alıyoruz.

Pankekleri küçük bir tavada veya pankek tavasında hazırlayabilirsiniz. Böylece kişi adedince servise hazırlayabilirsiniz. Muzları halka halka dilimliyoruz. Cevizleri iri olacak şekilde doğrayıcıdan geçiriyoruz. Düz servis tabağına bir tane pankeki alıyoruz.

Üzerine birkaç tane muz diziyoruz. Biraz bal döküyoruz. Ceviz serpiştiriyoruz. Üzerine ikinci pankeki kapatıyoruz. Onun üzerine de muz dilimleri, bal ve ceviz serpiştiriyoruz.

Tüm pankekleri aynı şekilde hazırlıyoruz. Tatlılarımızı servise hazırlıyoruz.

Bu yazı oktay usta pankek tarifi, oktay usta pankek nasıl yapılır, resimli anlatımlı açıklamalı pankek yapılışı pankekin malzemeleri kalorisi, oktay usta pankek tarifi nasıl yapılır açıklamalı oktay usta pankek tarifi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

pankek tarifi oktay usta, pankek nasıl yapılır oktay usta, pankek nasıl yapılır, pan kek yapılışı, Pankek yapilisi, pankekin içi, pankek yapılışı oktay usta, un helvası tarifi oktay usta, pankek kalori, oktay ustadan pankek tarif nasıl yapılır