Kır çiçeği olarak bilinen papatya çiçeği, aslında oldukça zengin bir mineral ve vitamin deposu olarak sağlığa faydaları bakımından çok işe yarıyor.

Doğada yetişen herkesin beğendiği hatta görüntüsü ve kokusu ile biz kadınları cezbeden papatyalar arkadaşlarım. Hani dağlarına bahar gelmiş memleketimin cümlesindeki baharı simgeleyen papatyalar.

İşte onların muhteşem çiçeklerinden yapılan papatya çayının faydalarından ve yapılışından bahsetmek istiyorum şimdi size.

Papatya Çayı İçin Malzemeler: Papatya, Muz, İncir suyu, Şeftali suyu, Nane, Bal

Tarifi: Üç tutam papatya, orta boy muz ile birlikte ezilir. Bir tutam nane, birer fincan incir suyu ve şeftali suyu, papatya karışımı ile birlikte suda kaynatılır. Hazırlanan demleme bal ile tatlandırılarak günde üç bardak içilir.

Papatya Çayının Faydaları: Bu özel çay bakalım neye iyi gelir ve ne işe yarar.

– Vücudun terleyip ferahlamasında, gripten oluşan ağrılara papatya çayının etkin yararları vardır.

– Papatya çayı, her gün içilirse ülseri tedavi eder ve mide ağrılarını da dindirir.

– Papatya bağırsak gazlarını da söker. Spazmı giderici ve gaz söktürücü etkileri ile özellikle gastrit ve ülserde faydalı olan papatya hem ülsere karşı koruyucu hem de iyileşmeyi hızlandırıcı etki gösterir. Papatya çayı adet düzensizliğine de iyi gelir.

PAPATYA ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı papatya çayının faydaları ve zararları nelerdir cilde saça mideye sinüzite faydası kullanımı yapılışı tarifi yan etkileri yan etkisi neye iyi gelir ne işe yarar neye ne kadar ne zaman içilir nerede bulunur ne için kullanılır neden uyku getirir nerede satılır nasıl demlenir demlenmeli yapılır kurutulur ekşi fiyatı kalori papatya çayı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı uyku yaparmı, milupa papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı neye yarar, Papatya çayı süt yaparmi, bebeklerde papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı gaz yaparmı, papatya çayı kilo aldırırmı, papatya ne işe yarar, papatya çayı bebeklerde uyku yaparmı