Papatya Çayı ve Faydaları

Kır çiçeği olarak bilinen papatya çiçeği, aslında oldukça zengin bir mineral ve vitamin deposu olarak sağlığa faydaları bakımından çok işe yarıyor.

Doğada yetişen herkesin beğendiği hatta görüntüsü ve kokusu ile biz kadınları cezbeden papatyalar arkadaşlarım. Hani dağlarına bahar gelmiş memleketimin cümlesindeki baharı simgeleyen papatyalar. İşte onların faydalarından bahsetmek istiyorum şimdi size.

Papatya Çayı İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler
Papatya, Muz, İncir suyu, Şeftali suyu, Nane, Bal

Hazırlanış Şekli
* Üç tutam papatya, orta boy muz ile birlikte ezilir. Bir tutam nane, birer fincan incir suyu ve şeftali suyu, papatya karışımı ile birlikte suda kaynatılır. Hazırlanan demleme bal ile tatlandırılarak günde üç bardak içilir.

* Vücudun terleyip ferahlamasında, gripten oluşan ağrılara papatya çayının etkin yararları vardır.

* Papatya çayı, her gün içilirse ülseri tedavi eder ve mide ağrılarını da dindirir.

* Papatya bağırsak gazlarını da söker. Spazmı giderici ve gaz söktürücü etkileri ile özellikle gastrit ve ülserde faydalı olan papatya hem ülsere karşı koruyucu hem de iyileşmeyi hızlandırıcı etki gösterir. Papatya çayı adet düzensizliğine de iyi gelir.

Bu yazı papatya çayı nasıl yapılır, papatya çayının faydaları, papatya çayı ne işe yarar, papatya çayının yapılışı, papatya çayı uyku yapar mı yan etkileri nelere iyi gelir çayı neye yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı uyku yaparmı, milupa papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı neye yarar, Papatya çayı süt yaparmi, bebeklerde papatya çayı ne işe yarar, papatya çayı gaz yaparmı, papatya çayı kilo aldırırmı, papatya ne işe yarar, papatya çayı bebeklerde uyku yaparmı

2 Comments on Papatya Çayı ve Faydaları

  1. papatya çayı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. papatya çayının faydaları için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. papatya çayınn faydalarını sıralamakla bitmez hanımlar hem güzelik için hem sağlık için özellikle cilt bakımı ve daha zinde bir vücut için her mevsim papatya çayı içmenizi öneririm. doğanın bize sunduğu papatya çayı mideyi rahatlatıyor hazımsızlığa iyi geliyor. her işe yarar faydaları ve yararları çok fazla papatya çayının

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.