Parkinson Belirtileri ve Tedavisi

parkinsona-kesin-cozum

Parkinson, genellikle 50 yaş ve üstündekilerde görülen, nörolojik bir rahatsızlıktır. Yavaş yavaş ilerler ve zamanla insanın hatırlama, muhakeme etme ve günlük olağan işleri yapma yeteneğini yok eder.

Parkinson Belirtileri: Bunların dışında, Parkinson hastalığında görülen belirtileri şöyle sıralayabiliriz: vücut hareketlerinin yavaşlaması, uzuvların titremesi, kambur duruş, yürürken ayakları sürüyerek ve küçük adımlarla yürüme, konuşma yeteneğinde bozulma vb.

İlerleyen yaşla birlikte hafıza problemlerinin görülmesi normaldir. Hafıza problemi, tek başına Parkinson belirtisi olarak algılanmamalıdır. Fakat hafıza durumu kişinin kendi kendine günlük hayatını idame ettirmesini engelleyecek seviyede ise parkinsondan bahsedebiliriz.

Parkinson Tedavisi: Parkinsondan korunmak için zihni dinç tutmak ve hafızayı sürekli çalıştırmak yararlı olacaktır. Bunun için sürekli yen şeyler öğrenmek, ezber yapmak, bulmaca çözmek vb. faydalı olacaktır. Ayrıca, parkinsonun derecesine göre de çeşitli parkinson ilaçları kullanmak gerekebilir. Parkinson tedavisi kesin değildir. Tedavi de amaç parkinsonun etkilerini azaltmaktadır.

Ayrıca, Şifalı bitkilerden Ginko, yaşlılığın neden olduğu zihinsel sorunlara karşı koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Bu yazı parkinson nedir, parkinson tedavisi, parkinson hastalığı nedenleri, parkinsonun nedenleri, parkinsonun evreleri, parkinsonun ilk belirtileri, parkinson için şifalı bitkiler, parkinson için bitkisel tedavi, parkinson nasıl başlar, parkinsona kesin çözüm, parkinsona iyi gelen yiyecekler  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

parkinsona iyi gelen yiyecekler, parkinsonun evreleri, parkinson nasil baslar, hindistan cevizinin zararı varmı, Parkınsona ıyı gelen sıfalı bıtkıler, parkinson hastası yiyecegi gıdalar, parkinson beriltileri, parkinson belirtileri ve evreleri, parkizon belirtisi bulmaca, ibrahim saraçoglu parkinson hastalıgı bitkisel çözüm

3 Comments on Parkinson Belirtileri ve Tedavisi

  1. parkinson hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde parkinson hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. parkinson hastalığını tüm dünya muhammed ali sayesinde öğrendi eminim. o adam hastalanmadan önce ülkemizdede pek bilinen bir hastalık değildi. rabbim kimseye vermesin böyle bir hastalık

  3. parkinson hastası olan şu ünlü boksörün adı neydi muhammed alimiydi neydi o adamın haline çok acıdım parkinson hastalığına yakalandıktan sonra

Leave a Reply

Your email address will not be published.