PIRASA: Bol miktarda C, K ve B vitaminleri ile potasyum, kalsiyum, silisyum, manganez, kükürt, bakır, iyot ve demir içeren pırasa besin değeri yüksek bir gıdadır.

Pırasanın Faydaları: Vücuda kuvvet verir. Kan yapar ve kansızlığa iyi gelir. Sindirim sistemi için çok yararlıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Sinirleri kuvvetlendirir. Böbrekleri, bağırsakları ve mideyi çalıştırır ve güçlendirir. Böbrek kumlarını ve taşlarını dökmeye yardımcı olur.

Vücudu ve kanı temizler. Astım, romatizma, egzama ve damar sertliğine karşı faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Bağırsakları yumuşatır ve Kabızlığı giderir. Basur şikayetlerine karşı oldukça faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Kansere karşı koruyucudur.

Pırasa Nasıl Kullanılır: Pırasa yemeklerde ve salatalarda kullanılır. Pırasa tohumu yenilmeye devam edilirse basuru iyileştirmeye yardımcı olur. Pırasanın beyazı iyice sıkılarak elde edilen su cilde parlaklık verir. Bu su sütle karıştırılıp sivilcelere sürülürse iyi gelir.

Bu yazı pırasanın faydaları, pırasanın kalorisi, pırasanın besin değeri, pırasa neye iyi gelir, pırasanın zararları, pırasanın yararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

pırasanın kalorisi, gebelikte pırasanın faydaları, pırasanın zararları, pırasanın faydaları, gebelikte pirasa yemek, pırasanın faydaları ve zararları, pırasa faydaları ve zararları, gebelikte pırasa, emziren annelere pırasanın yararları zararı, prasa yemegi saglıklımı