Pirit Taşının Faydaları

Dünyada sadece İtalya’da çıkarılan pirit taşının özelliklerini ve faydalarını öğrenmek ister misiniz? İşte sizlere kısaca pirit taşı hakkında bilgiler.

Pirit Taşının Yapısal Özellikleri
Kristalleri genelde küp biçimindedir ve düzgün kesilmiş gibi görünürler. Üzerinde altın rengi benekler oluşmuş çok güzel ve değişik görünümlü bir taştır. Sülfür minerallerinin içinde en bol ve yaygın olanıdır.

İletken olma özelliğinden dolayı kan, safra ve ifrazlar gibi vücut sıvılarının dolaşımını etkileyerek yönlendirir. Böylece bir çok organ ve dokular üzerinde etkisini gösterir.

Rengi : Altın, gümüş karışımı
Sembolü Olduğu Hususlar : Bereket
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : İtalya

Pirit Taşının Faydaları
Pirit Taşı bereketi simgeler. En yaygın kullanım şekli; genellikle evlerde giriş kapısının sol tarafında bir kase su içerisinde tutulur. Bu şekilde kullanılınca evin bereketin arttığına ve para getireceğine inanılır. Pirit taşının bilinen diğer faydaları;

– Hazımsızlık çekenler için tavsiye edilecek bir taştır.
– Kan dolaşımını dengeler.
– Beyin fonksiyonunu arttırıcı güce sahiptir.
– Kişinin dünyaya daha pozitif bakmasını sağlar.
– İdare gücünü yükseltir.
– Çevrenizde ki kişilerle uyumlu çalışmanıza yardımcı olur.
– Kişiye yaşam enerjisi verir. Kendinizi tükenmiş hissettiğiniz anlarda güçlü enerjisiyle size destek olacak ve canlılığınızı yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.

Bu yazı pirit taşının özellikleri, pirit taşı değeri, pirit taşı fiyatı, pirit taşı nerelerde kullanılır, pirit taşı nedir, pirit taşı nasıl kullanılır faydası özelliği pirit taşı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

pirit taşı nerelerde kullanılır, pirit taşı nedir, pirit taşı fiyati, pirit taşı, pirit tasi ozellikleri, pirit taşı değeri, pirit tasinin faydalari, pirit taşı faydaları

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*