Reiki ile şifa arayan insanların sayısı giderek artıyor. Peki bu reiki nedir ve reiki nasıl yapılır öğrenmek istermisiniz.

Reiki, 19. Yüzyılda Japonya’da keşfedilen bir tedavi yöntemidir. Japonca’da Rei ruh, Ki yaşam enerjisi demektir. Eski Japon kültürüne ait olan şifa yöntemleri araştırılırken, Dr. Mikao Usui tarafından bulunmuştur. Genel olarak, dünya üzerinde farklı isimlerle anılmakta olan reiki, bioenerji, ışık gücü, prana olarak adlandırılmaktadır.

Reiki, evrende bulunan yaşam enerjisinin ellerin teması ile bir insana ve doğaya verilmesidir. Hiçbir din ile alakası yoktur. Reiki’ye inanmak ve inanmamak önemli değildir, herkes reiki enerjisinden yararlanabilir. Günümüzde, pek çok hastanede yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Psikolojik sorunların yanı sıra, kanser, ağrı tedavilerinde ve gebelikte olmak üzere her rahatsızlıkta kolayca kullanılır. Reiki enerjisini hepimiz kullanabiliriz. Kullanmaya başlamadan önce, reiki masterlar tarafından insiye edilmeniz yani, kanal olmak için bir seans görmeniz yeterlidir. Bu işlemde, önce çakralarınız açılır ve enerji transferini yapmak için gereken bilgiler verilir.

Reiki’nin en güzel yanı, başka birini tedavi ederken sizin de tedavi olmanızdır. Kanal olarak kullanılan vücuttan evrensel enerji alınarak, karşınızdaki insana verilmektedir. Bu işlemlerde önce baş, boyun, göğüs, karın ve bacak bölgelerine enerji verilir. Bazen ellerde yanma, soğuma ve karıncalanma hissedilebilir. Bunun yanı sıra, reiki yapılan kişide ağrı ve yanma olabilir ki, bu reikinin gerçekten faydalı olduğunun göstergesidir. Reiki konusunda bilgiler çok fazladır. Bu konuda, tedavi olan insanların deneyimlerini okuyarak inceleyebilirsiniz. Reiki, pozitif düşünmeyi sağlayan, bir disiplin kazandıran ve mutlu olmamızı sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu sayede, psikolojik olarak kazanılan denge ve mutluluk hayatımızı düzene koymamızı sağlayacaktır.

Reiki sayesinde ruhsal ve fiziksel farkındalık sağlandığı gibi, bağışıklık sistemimiz kuvvetlenir. Kanser tedavilerinin yanı sıra, ağrı dindirilmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Yaşam gücümüzü kazanmak, ruhsal iyileşme, moral, başarı ve fiziksel destek reikinin yarattığı etkilerdir.

Bu yazı reiki nedir, reiki nasıl yapılır, reikinin faydaları, reikinin zararları, reikinin tarihçesi, reiki nasıl çalışır öğrenilir, reiki ne işe yarar, reiki nelere iyi gelir, reiki ile arınma enerji gönderme çakra açma şifa konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

reiki nasıl yapılır, reiki nedir nasıl yapılır, reiki nedir faydalari, reiki, tiravesti, tıravesti nedir, reeikii nasıl yapılır, reikinin ruhsal faydaları, tıravestinedir, evimi nasil dekore edebilirim