Roka Bitkisi: Kokulu bir bitki olan roka, C vitamini açısından oldukça zengindir. Ayrıca, K ve P vitamini ile çeşitli mineraller içerir.

Rokanın Faydaları: Roka iştah açıcıdır. Mideyi kuvvetlendirir ve hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürücüdür. Karaciğere faydalıdır. Karaciğer ağrılarını giderir, kanı temizler ve sarılığı keser.

Uyarıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Cinsel gücü ve isteği arttırır. Öksürüğü keser. Vücuttaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Roka Nasıl Kullanılır: Rokanın yaprakları, kökü ve tohumları kullanılır. Kökünden ve tohumlarından baharat üretilir. Baharatı yemeklere güzel koku ve tat vermek için kullanılır. Yapraklarının ise salatası yapılır.

Bu yazı rokanın faydaları, rokanın yararları, rokanın özellikleri, rokanın faydası, rokanın besin değeri, rokanın kalorisi, roka bitkisi, rokanın yararı, roka nasıl kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

roka faydalar, gebelikte rokanın faydaları, roka yararları, rokanın özellikleri, rokanın kalorisi, roka bitkisi, rokanın besin değeri, roka nasıl bir bitkidir, roka ve faydaları, rokanın faydaları