Romatizma Belirtileri ve Tedavisi

Romatizma, kemikleri, eklemleri, eklem çevresindeki dokuları ve hatta sinir köklerini etkileyen bütün hastalıkları adlandırmak için kullanılır. Bir başka deyişle, kaslarda ve özellikle eklemlerde kendini gösteren ağrılı hastalıkların genel adıdır.

Romatizma her yaşta görülebilen bir hastalıktır. Genel olarak Kadınlarda daha sık görülmekle birlikte bazı türleri erkeklerde daha sık görülür.

Romatizma Nedenleri: Nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte kalıtımsal etkenler, cinsiyet, yaş, şişmanlık, nem, çeşitli iltihaplar, bazı ilaçlar romatizma ihtimalini arttıran etkenlerdir.

Romatizma Belirtileri: En sık görülen belirtiler eklemlerde, sırt, bel ve kalçalarda ağrı, eklemleri zor hareket ettirme, tutukluk, halsizlik, yorgunluk, şekil bozuklukları, kalp sorunlarıdır. Özellikle uzun süre hareketsiz kalındığında ağrılar ve tutukluk artar. Bu nedenle, özellikle sabahları yataktan kalmakta güçlük çekilebilir. Eklemlerde oluşan iltihaplar şişliklere de neden olabilir.

Romatizma Çeşitleri: Temel olarak iltihaplı romatizma ve iltihaplı olmayan romatizma olarak ikiye ayrılır. Bulunduğu bölgeye göre de yumuşak doku romatizması, eklem romatizması ya da iç organlarda romatizma şeklinde ayrılabileceği gibi, romatizma bu bölgelerde birlikte de görülebilir.

Romatizma Tedavisi: Bütün hastalıklarda olduğu gibi romatizmal hastalıklarda da en uygun tedavinin yapılabilmesi için erken teşhis ve tanı çok önemlidir. Çoğunlukla erken dönemde teşhisi zordur. Ama bir romotoloğun gözleminde hastalığın gidişatı gözlemlenerek doğru karara varılmalıdır. Çünkü belirli zamanlarda romatizmal hastalıklar değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden teşhisi ve tanısı bazı durumlarda gecikebilmektedir. Romatizmal hastalıkların bir bölümünde hastalık müzmin bir şekilde sürebilir. Bu durumda romatizma tedavisinin uzun sürebileceği unutulmamalı ve verilen ilaçlara hekim kontrolünde devam edilmelidir.

Romatizma hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Doktorum isimli tv programının romatizma için hazırlanan özel bölümünü sizler için sitemize yükledik. 90 dakikalık bu video size romatizma hakkında herşeyi anlatıyor.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından romatizma neden olur, romatizma nedir, romatizma nedenleri, romatizmanın belirtileri, romatizmanın tedavisi, romatizmanın bitkisel tedavisi, romatizma için bitkisel ilaçlar, romatizma nasıl anlaşılır, romatizma nasıl geçer, romatizmaya iyi gelen bitkiler, romatizma ağrısına ne iyi gelir, romatizma ağrısı nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

romatizma nasıl anlaşılır, gizli romatizma, romatizma agrisi nasil gecer, eklem romatizması nasıl anlasılır, kas romatizması nasıl anlaşılır, romatizma olduğu nasıl anlaşılır, romatizma nasil gecer, kas romatizması nasıl geçer, bacak romatizması nasıl geçer, romatizma ağrısı nasıl olur

6 Comments on Romatizma Belirtileri ve Tedavisi

 1. – hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde – hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

 2. romatizma belirtilerini videolu anlatım yaptığınız için çok tşk ediyorum romatizma hakkında öğrenmek istediğim herşeyi öğrendim

 3. cok kötü bi ağrı iki gündür bilegimi oynatamıyodum eklem romatizmam var şişlikle beraber

 4. romatizma ağrıları için piyasada satılan neredeyse bütün ürünleri kullandım ama pek fayda sağladım denemez. su satten sonra kesinlikle romatizma agrılarımın gecmesı ıcın bitkisel formülleri deneyecem

 5. romarizma ağrılrı için
  Hepimizin bildiği gibi romatizmal hastalıklar kronik bel ağrıları eklem rahtsızlıkları günümüzde yaygın bir şekilde görülmektedir. halk arasında kireçlenme” olarak bilinen bu rahatsızlık yaşam kalitesini bozmaktadır.

  Dermomed krem, Romatizmalı ağrıların kronik dönemlerinde ve Kireçlenmelerde, Kronik bel ağrısı gibi eklem hastalıklarında
  Yumuşak doku ,hastalıkları Adale
  Mafsal, omuz ve dirsekte oluşan rahatsızlıklarda
  Sırttaki kas ağrılarında, İncilme ve burkulmada Boyun tutulmasında Eklem hareketlerini engelleyen Rahatsızlıklarda, Diz kireçlenmeleri ve benzeri Durumlarda tamamlayıcı olarak kullanılabilir nitelikte olan dermomed, peloid Uygulandığı bölgelerde cilde çok kısa zamanda nüfuz ederek yaşam kalitenizin iyileşmesine yardımcı olur

  Dermomed peloid krem, doğal bir üründür ve yan etkisi yoktur. Sağlık bakanlığı ruhsatlı ve üretim izinli olup tüm resmi belgeleri alınmış bilim insanları tarafında yüzlerce bilimsel yayına konu olmuş modern tıp alanında kullanılmaktadır
  Dermomed krem başka ürünlerle kıyaslanamaz çeşitli rahatsızlıklarınız için almış olduğunuz ürünlerin mutlaka sağlık bakanlığı izinli ve ruhsatlı olduğuna dikkat edin almış olduğuz ürünün üzerinde ruhsat ve izin ve seri numarasına mutlaka bakın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.