Kadınların makyaj tutkusuna lafımız yok ama ne yazık ki bazen makyaj tutkumuz yüzünden ortalığı biraz birbirine katabilir, azcık da olsa kir ve leke bırakabiliriz.

Bu duruma en bariz örnek ruj lekeleridir. Kimi zaman halıda, kimi zaman ise koltukta ya da duvarda ruj lekesi görmek mümkün. Tabi bir de kıyafetlerde oluşan ruj lekeleri var ki bunlar kimi zaman farklı nedenlerden dolayı hayat kurtarıcı oluyor. Neyse çapkın kocaları bir kenara bırakarak ruj lekesinin nasıl çıkacağı hakkında bilgilerimizi siz değerli okuyucularımıza aktaralım.

Rujun dudakta uzun süre kalabilmesi için yapım aşamasında bol miktarda mum ve yağ kullanılır. İşte bu sebepten ruj lekesi öyle kolay çıkarılamaz.

Ruj lekesini çıkarmak için leke bulaşan noktaları ikiye ayırmalısınız. Birincisi pamuklu kumaşlara bulaşan ruj lekesi. İkincisi ise diğerleri olarak adlandırılabilir. Kısacası ikinci yöntemde pamuklu kumaşlar dışında her noktaya aynı çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

– Pamuklu kumaşlardan (koltuk, halı, kıyafet) ruj lekesini çıkarmak için lekenin tereyağı ile yumuşatılması gerekir. Lekeye sürülen tereyağı bir süre bekledikten sonra oksijenli su ile iyice silinir. Ardından ise sabunlu su ile silinerek temizlenmiş olur.

– Diğer kategorisine aldığımız ruj lekelerinde çözüm yolu eter maddesidir. Yalnız eter kullanırken dikkat edin, zira çok yanıcı bir maddedir.

Leke olan bölgeye eter dökün ve daha sonra sabunlu su kullanarak silin. Bu şekilde ruj lekesini kolayca çıkarabilirsiniz. Fakat bu maddeyi yanıcı olduğu için asla pamuklu kumaşlarda kullanmamalısınız.

ruj-lekesini-ne-cikarir

EVDE PRATİK TEMİZLİK ÖNERİLERİ HAKKINDA UZMANINDAN YARDIM ALMAK İSTERSENİZ YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR

Bu yazı ruj lekesi nasıl çıkar ne çıkarır çıkartır greil marcus çıkar mı ne ile çıkar koltuktan halıdan duvardan kıyafetten elbiseden nasıl çıkarılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Abiye Saç Modelleri, duvarda ruj lekesi, kıyafette Ruj lekesi, koltuğa ruj lekesi sürüldü nasıl çıkar, koltukta ruj lekesi, koltuktan ruj lekesi, koltuktan ruj lekesi nasıl çıkar, ruj lekesi nasıl çıkar koltuktan