Saçlarımızın kafa derisi ile birleştiği bölgeler gerek yağlanma, gerekse egzama veya alerjik bir takım hastalıklar, veya sivilce sorunu nedeniyle kaşıntıya tutulabilmektedir.

Özellikle geçmeyen şiddetli saç kaşıntıları için muhakkak bir cildiye uzmanına gitmenizde fayda vardır. Ancak diğer yandan da hafif veya orta şiddetteki saç diplerindeki kaşıntılar için aşağıda sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile saç bakım önerilerini ve de saç kaşıntısı için bitkisel kür tariflerini uygulayabilirsiniz.

Saç temizliği de önemli etkendir. Olası bir bitlenmeye karşı, çocukların ve uzun saçlı kişilerin saç temizliğine daha çok dikkat etmeleri gerekir.

Ayrıca, saç diplerindeki kaşıntı yapısal olup, stresli dönemlerde ve kış aylarında artabilir. Bir rahatsızlıktan kaynaklanmaz.

Herhangi bir rahatsızlık yok ve saç dipleri kaşınıyor ise, Suna Dumankaya bu karışıntıyı giderecek bitkisel tedaviler öneriyor:

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 1
* 1 çorba kaşığı biberiye yağı,
* 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi,
* 1 tatlı kaşığı tuz,
* 4 adet dövülmüş aspirin.

Bunların hepsini karıştır. Boya sürer gibi saç diplerine sür. 5 saat beklet ve durula. Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparsanız, saç diplerindeki kaşıntıdan kurtulursunuz.

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 2
* 1 adet yumurta sarısı,
* 1 çorba kaşığı alkol,
* 1 çorba kaşığı hint yağı,
* 1 çay kaşığı tuz.

Malzemeleri karıştırın ve saç diplerine boya sürer gibi yedirin. 2 saat bekletin ve durulayın.

Saç Diplerindeki Kaşıntı için Bitkisel Reçete 3
5 adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

Ayrıca, ıslak saç ile klimalı ortamda bulunmamak gerekir. Saç derisi hasta olabilir ve kaşıntıya neden olabilir.

SAÇ KAŞINTISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı saç kaşıntısına iyi gelen şeyler şampuan sabun şampuanlar bitkiler ne iyi gelir karşı sirke karbonat doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için ilaç losyon ne yapmalı maske elma sirkesi hangi doktora gidilir nasıl önlenir geçer giderilir saç kaşıntısını ne önler ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

saç kaşınmasının nedenleri, sac kasintisi nasil gecer, saç kaşıntısı neden olur, kafa kasintisi neden olur, kafa kaşıntısı nedenleri, saç kaşıntısı nedenleri, saç kaşıntısı bitkisel çözüm, saç kaşıntısı, saç dibi kaşıntısı neden olur, saç diplerindeki kaşıntı nasıl geçer