Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm

Saçlarımızın sağlığı denilince hep akla saç dökülmesi, saç beyazlaması veya saç hastalıkları gelmektedir. Saçlarda yaygın olarak görülen bir diğer rahatsızlık ta saç kokusudur. Saç kokusunun değişik nedenleri olabilir.

Saç köklerinin iltihabı veya mikrop kapması, yağlı saçlarda sebum adı verilen yağlı salgıyı fazla yapması, kabuklu saçkıran (uyuz), bit ve sirke gibi nedenlerden dolayı saçlarda kötü koku oluşabileceği gibi, beslenme, hormon rahatsızlıkları veya iç organlarda görülen bir takım hastalıklar da saç kokusuna neden olabilir.

Saç diplerindeki kokuyu geçirmek için ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle saçlarda oluşan kötü kokunun sebepleri hakkında bilgi edinmeye çalışın. Şayet bir hastalıktan kaynaklanıyorsa bu kokuyu gidermenin en kalıcı yolu, sebep olan hastalığı iyileştirmektir.

Şayet hiç bir rahatsızlığınız yoksa ve yine de saçlarda koku oluşuyorsa bu durumda saç kokusuna doğal çözüm olabilecek tedavi yöntemlerini araştırmamız gerekecek. Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dibi kokusuna özellikle sitrik asit içeren limon suyunun iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Diğer yandan su ile karışık alkol tedavisi de saçtaki kötü kokuları önemli ölçüde yok etmektedir. Bir diğer tedavi yolu ise şampuan kullanmak yerine doğal zeytin yağından veya saç uzatan yağlar ile imal edilen sabunlarla başımızı yıkamamız olarak bilinir.

Zeytinyağı da aynen limonda olduğu gibi bitkisel yağ asitleri ihtiva eder ve bu asitler saçlarda kokuya neden olan biyolojik oluşumları etkisiz hale getirir. Saçınızın PH dengesini düzenleyen borik asitli ve kükürtlü sabunlar ve ardıç katranı özlü şampuanlar da saç kokusunu tedavi etmede bir hayli faydalı olmaktadır. Diğer yandan pahalı şampuanlara para harcayarak saç kokusunun sona ermeyeceğini de sizlere hatırlatmak isteriz.

SAÇ KOKUSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı saç kokusuna saç kokusuna iyi gelen  bitkiler yiyecekler şeyler şampuan sabun ne iyi gelir karbonat sirke için sprey ne yapılmalı doğal kesin bitkisel çözüm evde son çare tedavisi nasıl gidiyor önlenir gider giderilir geçer çıkar derisi kokusu saç kokusunu gidermek engellemek ne giderir kadınlar kulübü ekşi tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

saç neden kokar, saç dipleri neden kokar, saçlar neden kokar, saç kokusuna çözüm, saçtaki yanık kokusu nasıl geçer, saçtaki sarımsak kokusunu ne giderir, saçtaki sarımsak kokusu nasıl giderilir, Sac ne kokar, sac derısı neden kokar, saç dibi neden kokar

5 Comments on Saç Kokusuna Bitkisel Çözüm

  1. bıttım sabunuyla yıkarsanız iyi sonuç alabilirsiniz.menengiç kahvesinden yapılan bir sabundur.

  2. oğlum 15 yaşında ve banyodan sonra bile saçları kokuyor,şampuan,ilaç,sabunlar kullandık ama devam ediyor

  3. saç kokması konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. saçın kokması için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  4. saç kokusu nasl geçer saç kokması için şifalı bitkiler saçları güzel kokmasını sağlayan şeyler okudum deneyecem hemen saç kokularına son vericez inş

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.