Saç uzaması kimileri için gerçekten büyük bir sorundur. Ne yaparsak yapalım istediğimiz kadar uzamaz saçlarımız.

Saçların yeteri kadar hızlı uzamaması genelde saç bakımı ve beslenme ile ilgilidir. Biz bu yazımızda saçı uzatan veya saç uzamasına iyi gelen bitkisel yağlar ve diğer şeyler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi bitkisinden elde edilen saç bakım ürünlerini sık sık görüyoruz. Özellikle şampuanlar ve saç kremleri yoğun şekilde kullanılıyor. Bunun yanı sıra Hindistan cevizi yağını da saçlarımız için kullanabiliriz. Hindistan cevizi yağı, yoğun miktarda E ve K vitaminlerini içermektedir. Bu vitaminler cilt ve saç bakımı için kritik öneme sahiptir.

Bu güzel kokulu yağın faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz; saçlara parlaklık verir, saçı nemlendirici etkisi sayesinde saç kırılmalarını en aza indirir, saç köklerini tamir eder, kepeğe, bitlere, saçta oluşan egzamaya, saç dökülmesine, saç mantarına, saç kıran gibi saç sorunlarına karşı koruyucudur. Haftada bir kez saç diplerine masaj yapılarak kullanılır.

Keten Tohumu Yağı: Bu yağ Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri bakımından adeta doğal bir depodur. Aynı zamanda keten tohumu yağı saçların canlı ve gür çıkması için ihtiyacımız olan E ve A vitaminleri bakımından da son derece zengindir. Özellikle saç dökülmeleri sonucu tekrar saç çıkarma sürecini hızlandırır ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Üzüm Çekirdeği Yağı: üzüm çekirdeği yağı ile kafa derisine masajın saç büyümesini uyarıcı etkisi olduğuna inanılmaktadır.

Jojoba Yağı: Kurumuş ve zarar görmüş saç köklerini besler, saç dökülmesine neden olan etkenlerle savaşarak saçı nemlendirir ve korur. Banyodan çıkınca saçlarınızı kurutun ve arkasından jojoba yağı kullanarak saçlarınıza masaj yapın. 20-30 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

Biberiye Yağı: Biberiye bitkisi ve yağı saç bakımı için mükemmel bir araçtır. Biberiye yağı saç büyümesini kuvvetlendirir ve saç uzamasını hızlandırır.

Zeytinyağı: Omega-3 ve Omega-6 bakımından oldukça zengin bir yağdır. Saçınızı daha hızlı uzatmak ve parlak bir görünüm elde etmek için zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Bir adet çiğ yumurtayı bir kase zeytinyağının içerisine kırın ve iyice karıştırın. Daha sonra  2 yemek kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı masaj yaparak saç derisine uygulayın. 30 dakika süreyle bir havlu ile saçınızı örtüp bekleyin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Hint Yağı: Hint yağı kafa derisine daha fazla kan gitmesine olanak sağlar. Bu sayede kafa derisi ve saçlar daha sağlıklı beslenir. Böylece saç daha hızlı uzar ve daha parlak görünür.

Lavanta Yağı: Saçlardaki kaşıntı, kepek, ve hatta bitleri yok etmede sık şekilde kullanılır. Lavanta yağı saçlarınızın uzama hızını % 30 oranında hızlandırır.

Sizlere tavsiyem sadece bitkisel yağlar ile saç uzatmak veya saç bakımı yapmak yerine saç uzatan yiyecekler yiyerek işe başlayın. B12 vitamini açısından zengin yiyeceklerden istiridye, midye, karaciğer, balık, peynir, kuzu eti ve yumurta gibi besinleri bolca tüketmeye çalışın.

sac-uzatan-bitkisel

Bu yazı saç uzatan bitkisel kürler şampuan ürünler çözümler losyon formüller yağlar ilaçlar saç uzaması için maskeler kür saç uzamasına çözüm yardımcı yiyecekler iyi gelen şeyler bitkisel çözüm vitaminler şeyler besinler bitkiler saç uzaması nasıl hızlandırılır olur gerçekleşir nasıl uzar uzatılır ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

saça iyi gelen yağlar, saç uzatan bitkiler, saça iyi gelen bitkisel yağlar, saç nasıl uzar bitkisel çözüm, saç nasıl uzar bitkisel, saç uzatmak için ne yapmalı, saç uzatan yağlar, saç uzatmak için bitkisel çözüm, saçı uzatan yağlar, saclara iyi gelen yaglar