Sağlıklı Dişler için Tavsiyeler

Uzmanlar sağlıklı dişlere sahip olmak için dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamanızı öneriyor. Fırçalama işlemi tam iki dakika sürmeli ve ağzın her dörtte birlik kısmı, 30 saniye süren bölümler halinde temizlenmeli.

Kullanılan diş fırçası; yumuşak ve yuvarlak uçlu kıllara sahip olmalı. Bu tür bir fırça, dişetlerine zarar verme riskini en aza indirir.

Ayrıca, 3 ayda bir diş fırçanızı değiştirin. Eskimiş bir diş fırçası, diş plağını iyi temizleyemez. Diş aralarını her gün temizlemeyi unutmayın.

Diş ipi, fırçanın erişemeyeceği zor bölgelere de ulaşaçaktır. Düzenli olarak diş kontrolü yaptırın. Ağız kokusundan kurtulmak için düzenli olarak dilinizi de fırçalayın. Dişeti hastalıklarını, diş çürüklerini ve tartar oluşumunu önlemeye yardımcı olan bir diş macunu tercih edin.

2 Comments on Sağlıklı Dişler için Tavsiyeler

  1. sağlıklı dişlere sahip olmak için en önemli konu günde 2 sefer dişlerin dikkatli bir biçimde fırçalanması. tabi bunu yaparken diş fırçasının türü ve fırçalama tekniğide çok önemli

  2. sağlıklı dişler için ilk şart mutlaka ama mutlaka her gün 2 kere diş fırçalama ve senede en az 1 kez dişçiye gitmek bunlar olmadan dişler asla sağlıklı olmaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*