Saman Nezlesi için Bitkisel Tedavi

saman-nezlesi-tedavisi

Saman nezlesi ne yazık ki bizler tarafından pek önemsenen ve dikkat edilen bir rahatsızlık değil. Fakat tedavi edilmemesi durumunda saman nezlesi daha vahim sonuçlar doğurabilir.

Bu yazımızda sizlere saman nezlesi için İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel kür ve saman nezlesine karşı alınacak önlemler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Saman Nezlesi Kürü: Saman nezlesini en kısa sürede tedavi etmek için sizlere çok özel bir bitkisel kür tarifimiz var.

Malzemeler: 1 Litre su, 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu.

Hazırlanışı: 1 litre kadar su kaynatılır ve kaynamaya başlayınca içerisine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu ilave edilir. Kısık ateşte kaynatılmaya devam edilirken yüz, bu kürün buharına tutulur ve kürün buharı hem ağızdan hem de burundan ciğerlere çekilir. Soluma işlemine böyle 2 dakika boyunca devam edildikten sonra iki adet kulak pamuğunu üzerlik suyuna batırılır ve iki burun deliği içine sokularak burun delikleri bu üzerlik suyuyla iyice ıslatılır.

Uygulanışı: İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki saman nezlesi kürünün 15 gün boyunca, gün aşırı (iki günde bir) uygulanması gerektiğini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine aynı kür kullanılabilir. Fakat kesinlikle sürekli uygulamayın. Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmemek gerekir.

Tedavi için verdiğimiz bilgilerden sonra kısaca bu rahatsızlıktan nasıl korunmamız gerektiğini anlatmak istiyorum.

Saman Nezlesinden Korunma: Şu önerileri dikkate alarak saman nezlesine karşı koruma sağlamış olursunuz: Organik ve sağlıklı beslenilmesi, Solunan havanın temiz olmasına dikkat edilmesi, Özellikle yatak odasının ev tozları, evcil hayvan ve küf mantarı alerjenlerinden uzaklaştırılması, Yatak, yorgan ve döşeğin yün ve tüy olmaması, Yatılan odanın sade ve boş olması, Polen mevsiminde havalandırma işlemlerinin saat 05.00 ile 10.00 arası yapılmaması, Polen mevsiminde açık havada çok bulunulmaması, Her gün akşam eve gelince mutlaka duş alınması ve bütün kıyafetlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

SAMAN NEZLESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı saman nezlesine iyi gelen ilaçlar şifalı bitkiler şeyler ne iyi gelir hangi bitki hangi doktor bakar bölüme gidilir doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi için göz damlası burun spreyi en etkili ilaç isimleri üzerlik tohumu nedir nasıl geçer önlenir çaresi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

hapsuruga ne iyi gelir, bahar nezlesine ne iyi gelir, göz nezlesıne ne iyi gelır, göz nezlesi bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, goz nezlesıne ıyıgelen evde tedavı, bahar nezlesi nasıl geçer, bahar nezlesi evde cozum, bahar nezlesi bitkisel tedavisi, yaz nezlesıne ne ıyı gelır, bahar grbi saracoglu

5 Comments on Saman Nezlesi için Bitkisel Tedavi

  1. saman nezlesi konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. saman nezlesi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. saman nezlesi o akdar berbat bi hastalık ki ; Allah düşmanımın başına versin diyerek aynı anda bedduanın en kötüsünü etmiş olabileceğiniz bir hastalık türü. tıp ilerliyor diyorlar ama çevrede gitgide artıyor saman nezlesi bunun tıpta çözümünü bulamıyorlar daha. direksiyonda hapşuruk tutunca kaza yapmama olasılığınız çok düşük çünkü aralıksız bi hapşurmaya 20 den fazla hapşurduğumu biliyorum. Abartı diyeceksiniz belki ama bazen hayattan bile bezdiğim oluyor bu hastalık yüzünden sıkıldım artık olur olmaz yerde uzun uza diye hapşurmaktan.insan fazla hapşurunca enerjiden de düşüyor iş hayatını da olumsuz etkiliyor. 5 yıldır aynı hastalık var 4 ayrı şehirde biçok doktora gittim ama hepsi birbirine benzeyen(geçici ama biraz da olsa rahatlatıyor) ilaçlar veriyor, 20 yaştan sonra geçer diyen doktorlar oldu ama 23 yaşını geçiyorum daha bişey yok…. tıp çok ilerlemiş ne de olsa reklam kokan işler dururken bu hastalığa hangi doktor niye çözüm bulsun….

  3. sude hanım sanırım siz saman nezlesi olmamışsınız ki bu şekilde büyütüldüğünü düşünüyorsunuz. umarım ki saman nezlesi olmamışsınızdır. belki bayağı ama emin olun ki çeken bilir. ara kullanırken mesela trafikte birden hapşuruk krizi tutu gözleriniz yaşarıyor öle bi yaşarmaki tam açık olmasına rağmen kocaman bir ışık kitlesinden gayrı birşey görünmüyor. burun ıcı geniz agız içi damak ve kulak içi öle kaşınıyorkitarifi yoktur emin olun. bunu yaşayan biri olarak sölemem gerekirse çok kötü bir hastalık. ne C vıtaminiyle nede herhangi bir iğne yada ilaçla tedavisi yok. her yılın 3 ayı bunu yaşamak zorundayız, tabiri cayizse(bana göre öle) çekmek zorundayız..

  4. saman nezlesini insanlar bence çok abartıyorlar.beslenmenize dikkat ederek saman nezlesinden kurtulmak mğmkün. tabi vücudun dirençli olmasıda şart

  5. saman nezlesi acaba normal nezleye göre daha tehlikeli bir hastalıkmı c vitamini ile bitkisel destek sağlasak iyi olurmu

Leave a Reply

Your email address will not be published.