Çağımızın en sık rastlanılan rahatsızlıklarından birisi ne yazık ki depresyon problemidir. Biz de bu yazıda alternatif tedavi yöntemleri ile depresyon tedavisi hakkında kısa bir araştırma yapmak istedik.

Sarı Kantaron otu doğru kullanıldığında ortaya çıkardığı bitkisel etkisi ve faydası ile depresyona iyi gelen bir etki yapmaktadır. Bu tezi biz savunmuyoruz tabi ki. Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ve Ömer Coşkun gibi bitkisel tıp uzmanları depresyona kesin çözüm olarak sarı kantaron otu kürünü tavsiye ediyorlar.

Depresyon tedavisinde kullanılan ilaçların bir çoğunda şifalı bitkilerden elde edilen ve teskin edici, yatıştırıcı, huzur verici, mutluluk sağlayıcı bir takım bitkisel kimyasallardan faydalanılmaktadır. Ancak bu şifalı maddeler aynı zamanda tabiatta bulunan bir takım şifalı bitkiler kullanılarak doğal yollardan da faydalanılmaktadır.

Şimdi sarı kantaron bitkisinin faydaları hakkında bilgiler verelim ve depresyon tedavisi bitki kürü ile nasıl oluyor öğrenelim:

Ciddi depresyonu mutlaka bir psikiyatristin tedavi etmesi gerekir. Hafif depresyonda doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilir.

Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilir.

Sarı Kantaron: İçeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan hipersinin anskiyetenin, depresyon ve değersizlik hissi gibi durumların tedavisinde çok önemli ilerlemeler sağlamaktadır. Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri vardır.

Günümüzün en tehlikeli hastalıklarından olan depresyon tedavisinde sizi rahatlatacak ve faydasını göreceğiniz sarı kantaron çayını öneren Ahmet Maranki formülle ilgili vermiş olduğu bilgileri sizlerle paylaşıyorum

Depresyon tedavisi için sarı kantaron çayı ciddi depresyon ve psikolojik problemler yaşıyorsanız muhakkak bir psikiyatristin tedavi etmesi gerekir. Hafif depresyonda doğal ve bitkisel kürler tedavinize yararı olabilir. Ahmet Maranki depresyon tedavisinde Sarı Kantaron bitkisini tavsiye ediyor. Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilir.

Sarı Kantaron Çayı Kullanımı: 1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Not: Eğer hamile iseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. Çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırır.

SARI KANTARON ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı sarı kantaron çayının fayda ve zararları yan etkileri faydaları faydası hazırlanışı tadı özellikleri etkileri ne kadar neye yarar ne zaman içilmeli nerede satılır etkisini gösterir nereden alınır kullanılmalı ne işe yarar neye iyi gelir nasıl yapılır içilmeli ekşi al lipton yorumları uyku anksiyete konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sarı kantaron çayı, kantaron çayı, sarı kantaron çayının faydaları, sarı kantoron neye iyi gelir, kantaron çayının faydaları, kantaron ay, sarı kantaron çayı faydaları, kantaron çayı faydaları, sarı kantaron çayı nasıl yapılır, kantaron çayı nasıl yapılır