Şaşılık için Göz Egzersizleri ve Faydaları

Şaşılık sorunu için bazı arkadaşlarımız bitkisel tedavi yöntemlerini veya şaşılığa iyi gelen şifalı bitkileri soruyor ama ne yazık ki şaşılık için böyle bir çözüm yolu yoktur. Şaşılık için sadece alternatif tıp yöntemlerinden göz egzersizleri kullanılabilir. Göz egzersizleri şaşılık için kesin çözüm sağlamasa bile derecesini küçültecektir.

Düzenli yapılan göz egzersizleri göz kaslarını güçlü ve sağlıklı yaparak gözlerin hareketliliğini arttırır. Göz çevresindeki damarlarda kan akışını arttırarak görüş kapasitemizi iyileştirir.

Eğer gözlerinizde şaşılık varsa düzenli göz egzersizleri şaşılığı en az indirmede yardımcı olur. Ameliyat şaşılıktan kurtulmanın tek yolu olsa bile düzenli egzersiz rahatsızlığın etkilerini azaltmakta oldukça faydalıdır.

1. Dikey eksende yukarı ve aşağı bakış: Bakabildiğiniz kadar en yukarıya bakıp 1-2 saniye bekleyin ve daha sonra bakabildiğiniz kadar en aşağıya bakarak 1-2 saniye bekleyin. Göz kaslarınızı hissetmeye çalışın.Bunu 3 defa tekrarlayın.

2. Yatay eksende sağa ve sola bakış: Yukarda ki gibi bakabildiğiniz kadar en sağa ve en sola 3 defa bakın

3. Çapraz Göz hareketleri: Sağ üst köşeden sol alt köşeye ve sol üst köşeden sağ alt köşeye 3’er defa tekrar tekrar gözlerinizi hareket ettirin.

4. Dairesel hareketler: Yukarı baktıktan sonra saat yönünde ve saat ters yönünde önce 1 tur yavaş yavaş ve daha sonra 2 tur hızlıca dairesel göz hareketleri yapın.

5. Göz kapağı hareketi: Göz kapaklarınızı sıkabildiğiniz kadar sıkarak 3 saniye gözlerinizi kapalı tutun böylece  kan dolaşımı hızlanacaktır.

6. Göz kırpma: Yaklaşık 20-25 defa hızlıca gözlerinizi açıp kapatın böylece göz yaşı tabakası düzelecektir.

7. Gözlerinizi ısıtın: Ellerinizi birbirine sürterek avuç içini ısıttıktan sonra avuçlarınızı gözlerinizin üzerine koyun.

Bu yazı bitkisel şaşılık tedavisi, şaşılık nasıl geçer, şaşılığa ne iyi gelir, şaşılık için bitkisel doğal çözüm, göz egzersizleri nasıl yapılır, şaşılığa kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

şaşılık egzersizleri, şaşılığa kesin çözüm, şaşılık için göz egzersizleri, şaşılık şifalı bitkiler, şaşılıkta kesin çözüm, şaşılığı giderme, şaşılık nasıl geçer, sasi goz egzersizleri, şaşılıkta bitkisel tedavi, sasiliga ne iyi gelir

1 Comment on Şaşılık için Göz Egzersizleri ve Faydaları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.