Genellikle meyve suyu fabrikaları tarafından üretilen hazır şeftali suyu tüketimine alışık bir millet olsakta, emin olun şeftali suyunu kendiniz hazırladığı zaman faydalarından daha çok istifade edebilirsiniz.

Sağlığınız açısından evde hazırlayacağınız şeftali suyunun sizler için daha faydalı olacağını unutmayın derim. İyi okumalar.

Şeftali Suyu: Şeftali içerdiği A, B3 (Niasin) ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum içerir. Vücutta A vitamini oluşturan temel madde olan betakaroten, şeftalide çok zengin miktarda bulunur. Ayrıca antioksidan özelliği ile toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

Şeftali Suyunun Faydaları: Kanı temizler. Ateşi düşürür. İdrar söktürür. Kabızlığı giderir. Uykusuzluğu giderir. Böbrek taşlarını eritir. Ağız kokusunu giderir. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları yumuşatır. Basur şikayetlerini azaltır. Kansere karşı koruyucudur. Cildi nemlendirir ve canlandırır. Sinir sistemi üzerinde olumlu etki yapar.

Böbreklerin ve safra kesesinin düzenli çalışmasını sağlar. Gribe karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Şeftali hazmı kolaylaştırarak sindirim sistemine yardımcı olur. Antioksidan özelliğiyle toksit maddelerin vücuda vereceği zararları önler.

Şeftali Suyu Nasıl İçilmeli? Şeftali suyu taze sıkılmış olarak içilmelidir. Şeftali suyunu taze sıkılmış ananas suyu, kavun suyu, kayısı suyu karışımlarıyla da içebilirsiniz.

ŞEFTALİ SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı şeftali suyunun faydaları ph değeri bebeklere faydası yapılışı cilde zararları kalorisi nelerdir neye iyi gelir ne demek ne işe yarar konsantresi nelere nasıl yapılır çıkarılır saklanır sıkılır olur çıkar kaç kalori yapımı gaz kabız ishal reflü ile kek üretimi votka konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

seftali suyunun faydalari, koyunlu halı 2013, şeftali suyu faydaları, şeftali suyu, saftali siresinin faydasi, meyve suyunun fabrikalarda yapılışı, meyve suyunun fabrikada yapılışı, kıvırcık saç modelleri, Hindıba yararları, hazır şeftali suyunun faydaları