Kadınların korkulu rüyası selülitten kurtulmak ve kesin çözüm sağlamak için sizlere iki aşamalı bir bitkisel çözüm sunuyoruz. Öncelikle kremler ve masaj ile selülit etkilerini azaltmalı, arkasından da beslenme şeklinizi değiştirerek selülite yol açan etkenlerı tamamen

yok etmelisiniz.

Bu iki aşamalı selülit tedavisi sayesinde siz de selülitlerinizle vedalaşabilirsiniz.

Kremler: Evde kullanabileceğiniz anti selülit kremler, deriye hemen nüfuz ederek, doğrudan yağ hücrelerini etkiliyor. Bu kremler selülitlerinizi tamamen yok etmese de azalmasını sağlıyor. Antiselülit kremler sayesinde hem pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz, hem de yeni selülitlerin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Evde masaj: Kremlerin yanı sıra evde rahatlıkla yapabileceğiniz masajlarla da selilütle mücadele edebilirsiniz. Masaja kalçalarınızdan başlayın ve ellerinizle aşağıya ve yukarıya doğru daireler çizin. Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ve yoğurur gibi masaj yapın ve bu arada dizlerin iç tarafını unutmayın.

Selülite dur demek için
– Günde en az 1.5-2 litre sıvı alınmalıdır. En sağlıklı içecekler; su, soda, ıhlamur, ada çayı, sarı çay gibi doğal ot çayları, sıkma taze meyve suları, sıkma taze sebze suları, ayran.

– Şişede, kutuda satılan kola ve meyve suyu gibi konserve edilmiş içecekler, siyah çay, kahve çok az içilmelidir. En iyisi içmemek.

– Turşu suyu, sirke, şalgam suyu gibi tuzlu içecekler (tuzlu ayran dahil) asla içilmemelidir.

– Hamur işi tatlılar, tuzlular, çikolata, gofret, kakaolu fındıklı tatlılar, bisküviler yenmemeli. Tatlı ihtiyacı az miktarda dondurma veya sütlü tatlılarla giderilmeli.

– Yağlı etler, yağlı tuzlu şarküteri (sucuk, pastırma, jambon, sosis vs.) kebaplar, turşular yenmemeli.

– Konserve edilmiş ve salamura yapılmış yiyeceklerden uzak durmalı.

– Yağ tüketimi azaltılmalı yani günde 60 gramdan fazla yağ alınmamalı ve bitkisel sıvı yağlar tercih edilmelidir.

– Beslenme şekli olarak lakto-vejetaryen beslenme felsefesi benimsenmelidir.

– Protein kaynağı olarak, süt, yoğurt, peynir fazla alınmamak şartıyla yumurta yenmeli.

– Et olarak daha ziyade yağsız tavuk-hindi, balık ve deniz ürünleri tercih edilmeli.

– Her yemekten önce çok az yağlı dolu dolu her çeşit salata tercih edilmeli.

Bu yazı selülite iyi gelen yağ, selülite en etkili yöntem, selülit nasıl tedavi edilir, selülit nasıl yok edilir gider gizlenir, selülit nasıl azalır yok olur eritilir, selülite iyi gelen bitkiler yağlar yiyecekler sabun bitkiler haraketler nelerdir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

selülite ne iyi gelir, selülit nasıl gider, maden suyu selülite iyi gelirmi, en etkili selülit giderme yöntemi, en etkili bitkisel selülit giderme yöntemi, çoçuk örgü modelleri ve yapılışı, pilates selülite iyi gelirmi, pilatesle selulit gecer mi, seluelite en iyi bitkisel tedavi, selülit nasıl geçer bitkisel