Sigarayı bıraktıktan 8 Saat sonra: Kandaki Oksijen normal hale döner. Kalp krizi riski ileri derecede azalır. Kaslara giden oksijen miktarı artar. Kan Basıncı normal seviyesine iner.

Sigarayı bıraktıktan 24 saat sonra: Karbonmonoksit vücuttan atılmaya başlanır. Nefes alıp verme rahatlar. Akciğerlerdeki katran ve balgam yok olmaya başlar. bronşit ve zatürre gibi tekrarlanan solunum yolu hastalıkları riski azalır. Hücrelerin oksijenlenmesi normale döner.

Sigarayı bıraktıktan 48 saat sonra: Kan nikotinden tamamen temizlenir.

Sigarayı bıraktıktan bir-iki hafta sonra: Tat ve koku alma duyuları güçlenir. Kan dolaşımı en iyi hale gelir. Yüz rengi normal canlılığına kavuşur.

Sigarayı bıraktıktan üç-dokuz Ay sonra: Nefes alma zorlukları ortadan kalkar, öksürükler azalır. Akciğer fonksiyonları yüzde 5-10 arası düzelme gösterir. Ses düzelir.

Sigarayı bıraktıktan bir yıl sonra: Kalp hastalıkları riski yarı yarıya azalır.

Sigarayı bıraktıktan beş yıl sonra: Beyin kanaması riski yarı yarıya azalır. ağız kanseri, yemek borusu kanseri, mesane kanseri riskleri yarı yarıya azalır.

Sigarayı bıraktıktan 10 yıl sonra: Akciğer Kanseri riski yarı yarıya azalır. Beyin damarları ile ilgili felç gelişme riski, sigara içmeyenlerle aynı düzeye gelir.

Sigarayı bıraktıktan 15 yıl sonra: Kalple ilgili hastalık riski, sigara içmeyenlerin taşıdığı riskle aynı seviyeye gelir. Bu kişilerin ölüm riski sigara içmeyenlerle aynı seviyede iner.

Sigara içen gençler aynı zamanda Alkol ve uyuşturucu bağımlılığına yatkın kişiler haline gelmektedir. Sigara esir alır, ancak bu esaretten kurtulmak mümkündür.

Bu yazı sigarayı bırakanların yorumlarısigarayı bırakanlara tavsiyeler, sigarayı bırakanların görüşleri, sigarayı bırakanlar neden kilo alır, sigarayı bıraktıktan sonra olanlar, sigarayı bıraktıktan sonra ne olur, sigarayı bıraktıktan sonra neler değişir, sigarayı bıraktıktan sonra vücut nasıl temizlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sigarayı bırakanların yorumları, sigarayı bırakanların görüşleri, sigara bırakanların yorumları, sigarayi birakanlarin yorumu, sigara bırakanların yorumu, sigara içenlerin yorumları, Sigara birakanlarin gorusleri, Sigarayi Birakmanların yorumları, sigarayı bıraktım sesim düzeldi, sigara bırakanların saglık hakkında yorumları