Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm

Sırt ve boyun tutulmaları, masa başı iş yapanlarda, dikiş nakış, dantel örgü gibi dikkat gerektiren ve saatlerce kımıldanmadan çalışılması lüzumlu olan işlerde, uzun yol şoförlüğü, taksi veya belediye otobüsü kaptanlığı gibi işlerde çalışanların başına sıkça gelen bir ağrı ve tutulma şikayetidir.

Halk arasında boyun ve sırt tutulmalarına kulunç adı da verilmektedir. Masajın ve bitkisel yağların sırt ve boyun tutulması için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Sizlerle paylaşacağımız bitkisel yağ karışımı ile yapılacak masaj tedavisi gerek sırt, gerekse omuz ve boyun bölgelerinizdeki tutulmaları ve kas sertleşmelerini yumuşatacaktır.

Sırt ağrısı ve Boyun Tutulması Nedir: Omurganın boyun bölgesinden başlayan ve sırta kadar uzanan ve boynu oynatan başı destekleyici hareketini sağlayan büyük kas demetlerinin ağrısıdır.

Bu ağrılar bazen sadece boyunda olabildiği gibi bazen de sırt hatta kollara kadar yayılmaktadır.

Sırt Ağrılarının ve Boyun Tutulmasının Nedenleri: Bu sayfada anatomik nedenlerin etkili olmadığı ağrılara öneriler verilmektedir.

Boyun ağrılarının nedenleri arasında hemen hemen her hastalığın nedenleri arasında gördüğümüz stres, günlük gerilimlerde etkilidir. Bunun yanında bölge kaslarının zayıflığı, kasların tutulması, yanlış oturuş ve yatış biçimleri, darbe gibi etmenler de bulunmaktadır.

Sırt ve Boyun Tutulması ile Boyun Ağrısı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
*Boynunuzu kütletme hareketi yapmayın. Bu işlem boynunuza büyük oranda zarar verecektir.

*Bu ağrılar genelde boyun kaslarının zayıflığından meydana gelmektedir. Bunun için sırt ve boyun kaslarını kuvvetlendirecek hareketler yapmalısınız.

*Çok sayıda veya kalın yastıkla yatmayın, televizyon izlerken yanlış yatış biçimlerinde uyumayın.

*Eğer masa başında çalışıyorsanız, masada veya arabada otururken kısa aralar verip ayağa kalkın, kısa yürüme ve gerinme egzersizleri yapın.

*Çalışma sandalyenizi ve bilgisayarınızı ayarlayın. Otururken kalçalarınızın hizası dizlerinizden hafifçe daha yukarıda olmalı, baş ve boyun doğru pozisyonda olmalıdır.

Sırt ve Boyun Tutulması, Boyun Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yolları ve Doğal Çözümler
*Ağrılı bölgeye ılık zeytinyağı ile masaj yapın.

*Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kekik bir çorba kaşığı kuş dili katılıp kaynatılır.Bu karışım süzüldükten sonra kalan posası temiz bir tülbente dökülüp ağrılı bölgeye sarılır.

*Bir cezve suyun içine nar çiçeği katılıp kaynatıldıktan sonra suyu ile masaj yapılıp posası ile ezilip bir tülbantin üzerine konup bağlanılır.

Bu yazı sırt tutulmasının nedenleri, sırt tutulmasına ne iyi gelir iyi gelen bitkiler bitki çayları nelerdir doğal kesin çözüm tedavisi, sırt tutulması nasıl geçer hangi bölüm bakar sırt tutulması neden olur, sırt tutulması belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sırt tutulmasına ne iyi gelir, sirt tutulmasi, sırt tutulması nedenleri, sırt tutulması belirtileri, sirt tutulmasi nasil gecer, kas tutulmasına ne iyi gelir, boyun ve sirt tutulmasina ne iyi gelir, sırt tutulması neden olur

2 Comments on Sırt Tutulmasına Bitkisel Çözüm

  1. sırt tutulması konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. sırt tutulması için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. bilgisayar masasında çok çalışan herkesin çok yaşadığı bir sorun sanırım sırt tutulması problemi. şifalı bitkilerle ve bitkisel yöntemlerle sırt tutulmasının nasıl geçiriliceğini merakla okuyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.