Şişkinlik ve Bağırsak Gazı için Bitkisel Çözüm

Şişkinlik özellikle yemeği fazla kaçıran ve düzensiz ya da dikkatsiz beslenen kişilerde kolayca görülebilen bir sağlık problemidir.

Şişkinliği yok etmek ve geçirmek için en etkili formül beslenmeye dikkat etmektir. Bu yazımızda şişkinliğe iyi gele bitkisel çözümler ve tedavi yolları hakkında bilgiler vereceğiz.

Şişkinliğe Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu şişkinliği ve bağırsak gazı sorunu olanlar için tavsiyelerini anlattı. Bağırsak gazını yok etmek için İbrahim Saraçoğlu limon suyu kullanılmasını önerdi.

Sabahları kalkınca aç karnına yarım bardak suyun içine 1 adet orta boy limonun suyunu sıkın ve için.Suyun içine başka bir şey eklemeyin. Daha sonra 5 dakika evin içinde dolaşın.

İbrahim Saraçoğlu bu formülün şişkinliği ve bağırsak gazlarını kesin şekilde yok edeceğini söyledi.Eğer limon suyu midenize zarar veriyorsa bu uygulamayı denemeyin.

Şişkinliğe iyi Gelen Şeyler: Şişkinlik sorunu için evde uygulanacak ufak birkaç tarif ve doğal çözüm oldukça fayda sağlayacaktır. Şimdi sizlere kısaca bu yöntemleri anlatayım.

Portakal Suyu: Ağır bir yemek yemekten kendinizi alamadığınız durumlarda imdadınıza portakal suyu yetişebilir. Yağlı ve ağır gıdaları tüketmeden önce bir portakal yiyin ya da taze sıkılmış portakal suyu için. Portakal, midedeki asit düzeyini yükselterek sindirime yardımcı olacaktır.

Zencefil Çayı: Zencefil sindirim sıvılarının uyarılmasına ve enzimlerin dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede, hazımsızlıktan kaynaklanan şişkinliği, krampları, gazı ve ağrıyı geçirmeye ve önlemeye yardım eder.

Karbonat: Midede ağırlık ve şişkinlik hissetmek yediğimiz yemeklerden dolayı şişkinlik ve gaz sıkışması problemi çektiğimizin belirtisidir. Bunu geçirmek için karbonat iyi bir çözümdür. Ev yapımı bir asit giderici hazırlamak için tek yapmanız gereken, yarım bardak suya yarım tatlı kaşığı karbonat eklemek.

Şişkinliğe Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere şişkinlik sorunu ile karşılaşmamanız için neler yapılabilir bunları anlatacağım.

Yavaş Yiyin: Hava yutmayı önlemek için iyi çiğneyin ve başka işlerle uğraşmayın. Şişkinliğin ana nedenlerinden birisi hava yutmaktır. Lokmalarınızı iyi çiğnemek aynı zamanda sindirime yardımcı olur.

siskinlige-iyi-gelen-besinler

Gazlı İçecekler: Eğer düzenli olarak gazoz ya da maden suyu içiyorsanız bu alışkanlığı bırakmakta fayda var. Bunun yerine, su, limonlu su, çay ya da meyve suyu içebilirsiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı şişkinliğe iyi gelen besinler yiyecekler bitkisel çaylar şifalı bitkiler ilaçlar nelerdir ne iyi gelir ne yapmalı için ilaç doğal kesin çözüm çare nedir şişkinlik nasıl iner atılır geçer giderilir önlenir bağırsak gazına iyi gelen meyveler besinler giderici ilaç isimleri bağırsak gazının giderilmesi gidermek bağırsak gazlarından kurtulmanın yolları gideren konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

bağırsak gazına ne iyi gelir, şişkinliğe ne iyi gelir, şişkinlik için bitkisel çözümler, mide gazına ne iyi gelir, şişkinlik nasıl geçer, mide ve bağırsak gazına ne iyi gelir, bağırsak gazına iyi gelen bitkiler, şişkinliğe iyi gelen bitkiler, bağırsak gazlarına ne iyi gelir, şişkinlik için

7 Comments on Şişkinlik ve Bağırsak Gazı için Bitkisel Çözüm

  1. mide ve bağırsağımda sürekli ve aşırı derecede gaz oluşuyor ve oluşan gazı atamıyorum sıkıntılar yaşıyorum mevcut mide bağırsak ilaçlarını kullandığım halde gaz önlenemiyor.endeskopi sonuçlarında herhangi birönemli bulgu olmadğı saptanıyor bu durumda sy.ibrahim saraçoğlu ve ekibinden yardım talep ediyorum.bu metin kime nasıl ulaşıyor bilmiyorum.ama yetkililerden rastlayan olursa lütfen cevap versinler.şimdiden teşekkürler ederim,

    Cevap: çetin bey site içerisinde şişkinlik ve bağırsak gazını yok etmek için bitkisel tavsıyeler ve şifalı bitkileri öneren birkaç konu mevcut bunları uygulamanızı onerırım

  2. Sabah kahvaltısına,içine limon sıkılmış zeytin yağına 2-3 kez ekmeğinizi banarak kahvaltıya başlayın.Gerekirse akşamlarıda yapın.Bir ay içinde sorun çözülür.Ben böyle kurtuldum.Hepinize geçmiş olsun.Ekmek, mümkün olduğu kadar tam buğday,kepek olursa daha iyi olur.

  3. bendede sürekli şişkinlik ve bağırska gazı var ne yaparsam yapıyım kurtulamıyorum ve aşırı dereçede sesli isanların yanında kalmakta utanıyorum bu illetten nolur yardım edin bana

  4. şişkinlik konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. şişkinlik için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  5. şişkinlik nasıl geçer şişkinliğe hangi bitkiler iyi gelir ve bitkisel çözüm nedir gibi sorularıma yanıt bulabildim

  6. bendede sürekli şişkinlik ve bağırska gazı var ne yaparsam yapıyım kurtulamıyorum bu illetten nolur yardım edin bana

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.