Sivilce Nedenleri ve Sivilce Tedavisi

sivilcelere-kesin-cozum

Sivilce, ciltteki yağ bezlerinin faaliyetlerindeki bozulma sonucu meydana gelen bir hastalıktır. İnsanların %80’i hayatlarının belli dönemlerinde sivilce (akne) problemi le karşılaşmaktadır.

Genellikle yüzde görülmekle birlikte vücudun farklı bir çok yerinde de görülebilmektedir. Bunlar arasında boyun, göğüs, sırt, omuzlar ve bazen kalçalar sayılabilir.

Sivilce bir deri hastalığı olmakla birlikte genel sağlık açısından bir zararı yoktur. Özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilcelerin oluşturduğu en önemli sorun estetik yani görünüm olarak kişiyi rahatsız etmesi ve buna bağlı olarak da ruhsal etkidir.

Sivilceler ergenlik çağında sıkça görülmekle birlikte her yaştaki yetişkinlerde de görülebilmektedir.

Sivilce Nedenleri: Sivilceye neden olan etkenlerin başında kalıtım gelmektedir. Bunun yanında stres, adet dönemlerinde hormonal değişikliklere bağlı olarak meydana gelen değişmeler, bazı ilaçlar ve kozmetik maddeler sayılabilir.

Sivilce Tedavisi: Dikkat edilmesi gereken bir konu da sivilceleri sıkmanın doğru olmadığıdır. Bu, deride kalıcı sivilce izleri oluşmasına sebep olabilir. Bununla birlikte sivilceler uzun süre devam eder ve tedavi edilmezse kalıcı hal alabilirler. Bu nedenle sivilcelerin tedavi edilmesi önerilir.

Fakat bu tedavi kısa süreli değildir ve zaman içerisinde sivilceler yeniden çıkabilmektedir. Yani sivilce tedavisinde sabır önemlidir.

Sivilce tedavisi için pek çok sivilce ilacı ve kremi vardır, fakat bu ilaç ve kremleri bilinçsizce kullanmak daha zararlı da olabilir. Ayrıca, sivilce bitkisel doğal yaklaşımlarla da azaltılabilir. Sivilce tedavisinde yüzeysel tedavi, antibiyotik tedavisi ve hormon tedavisi gibi yöntemler kullanılır. Herkesin ihtiyaç duyacağı tedavi şekli kendine özgüdür. Bu nedenle hangi tedavinin uygulanacağına doktor karar verecektir. Hangi tür tedavi olursa olsun, tedavinin uzun süre alabileceği unutulmamalı ve sabırlı olunmalıdır.

Bu yazı sivilce neden çıkar, sivilce sebepleri, sivilce nedenleri, sivilce nasıl geçer, sivilcelere ne iyi gelir, sivilce tedavisi, bitkisel sivilce tedavileri, sivilce nasıl yok edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kalıcı sivilce izleri nasıl geçer, kalçadaki sivilceler nasıl geçer, yeni çıkan sivilce nasıl geçer, kalcadakı sıvılceler, kalçada çıkan sivilceler, kalçada çıkan sivilceler nasıl geçer, sivilceler nasıl geçer doğal yolla, sivilce izleri doğal yollarla nasıl geçer, popodaki sivilceler nasıl geçer, popodaki sivilceler

10 Comments on Sivilce Nedenleri ve Sivilce Tedavisi

  1. sivilce hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde sivilce hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. sivilceleriniz için elma sirkesi kullanabilirsiniz ben denedi 4 gün oldu nerdeyse hepsi geçti denemenizi tavsiye ederim ..:)

  3. sivilce neden çıkar ne kadar gıcık edici bir durum sivilcelerim bir türlü geçmiyor. herşeyi denedim ama sivilcelere kesin bir çözüm bulamadım

  4. öncelikle bir kolestrol testi yaptırın ardından bır guzellık merkezıne gıdıp 3seanslık bır tedavı olun ve sonuc pürüzsüz bir cılt:))

  5. ya bu sıvılcelerden cektım kadar hıc bıseyden cekmedım bu ne ya butun urunlerı kullandık gıne gelısme yok yha bıktırdı artık valla bırınız bı gılgı versın yha beklıyom

Leave a Reply

Your email address will not be published.