Üst bacağın arka kısmı, arka bacağın dış tarafı ve siyatik siniri boyunca yayılan sinir ağrısına siyatik denir. Halk arasında sinir romatizması olarak da adlandırılır.

Siyatik Belirtileri: Siyatik ağrısı, bazen birdenbire gelebileceği gibi bazen de yavaş yavaş ilerler. Otururken, kalkarken, uzanırken hareketler zorlukla yapılır. Bel kemiğinin aşağı bölgesi, hassastır. Ağrılar yürürken, öksürürken ve gerinirken daha da artar.

Siyatik Nedenleri: Nedeni, omurlar arasında kıkırdak disklerin yerinden oynaması, yani disk kayması, omurganın alt bölümünün iltihaplanmış veya zedelenmiş olması, dizkapağı iltihabı veya sinir iltihabıdır.

Siyatik Tedavisi: Tedavinin ilk şartı yatak istirahatidir. Ayrıca yatak altına kalın bir tahta koymalı, iki yastıktan fazla da yastık kullanmamalıdır.

Bu yazı siyatik nedir, siyatik neden olur, siyatik nasıl tedavi edilir, siyatik hastalığı, siyatiğin belirtileri, siyatiğin tedavisi, siyatiğe ne iyi gelir, siyatiğe iyi gelen bitkiler, bitkisel siyatik tedavisi, siyatik nasıl anlaşılır, siyatik nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

siyatiğe ne iyi gelir, siyatiğe iyi gelen bitkiler, siyatigin belirtileri, siyatik belirtileri, siyatik nasıl geçer, siyatik, siyatik neden olur ve tedavisi, siyatik hangi doktor bakar, gebelikte siyatiğe ne iyi gelir, siyatik ve gebelik