Siyatik rahatsızlıkların da kullanılmak üzere hazırlanan bitkisel kür ve bitkisel çözümleri sizin için araştırdık. Halk arasında kullanılan ve siyatik tedavisine en iyi şekilde yanıt veren bitkisel çözümleri merak edenler bu yazımız sayesinde siyatik ağrılarına son verebilirler.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış sarmaşık katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

– Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezilmiş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çorba kaşığı içilir.

– Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin (saplan) katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

– Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla posası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeye aktarılır. Gerektiğinde ağrılı yere freksiyon yapılarak sürülür.

– Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen öz suyu bir miktar (Öz suyu merhem haline getirecek kadar) eritilmiş kuyruk yağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır.

Bu yazı siyatiğe bitkisel çözüm, siyatiğe ne iyi gelir, kesin çözüm, siyatiğe hangi bölüm bakar, siyatiğe iyi gelen kaplıcalar bitkiler ilaçlar hareketler, siyatik nasıl geçer tedavi edilir bitkisel çözüm ne iyi gelir tedavisi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Siyatiğe Ne İyi Gelir, siyatik ağrısına bitkisel çözüm, siyatik ağrısına ne iyi gelir, siyatik nasıl geçer, siyatiğe iyi gelen bitkiler, siyatiğe bitkisel çözüm, siyatiğe kesin çözüm, siyatik ne iyi gelir, siyatige ne iyigelir, siyatik bitkisel cozüm