Su Yosunu ve Faydaları

Su yosununu genelde akvaryumların içinde görsek bile son zamanlarda farklı alanlarda kullanımı daha sık görülmeye başladı. Özellikle genç ve güzel kalmak isteyen hanımlar için oldukça faydalı bir bitki su yosunu.

Su Yosunu Bitkisi: A, B1, B2, B6 ve C vitaminleriyle niyasin, iyot, potasyum, demir, magnezyum ve kalsiyum mineralleri açısından zengindir.

Su Yosununun Faydaları: Troid hormonunun çalışmasını düzenler ve metabolizma hızını arttırır. Deriye, tırnaklara ve saçlara faydalıdır. Cilde tazelik verir. Saçın hacmini ve direncini arttırır.

Son araştırmalarda, su yosunundan yapılan ilaçların kanserli hücreleri öldürücü ve kanserin yayılmasını da durdurucu etkiler gösterdiği görülmektedir.

Su Yosunu Nasıl Kullanılır: Lapa haline getirilip kanamalara konursa faydası görülür. Ayrıca, yosunun zeytinyağı ile kaynatılıp elde edilen lapası sıcak olarak mafsal ve siyatik ağrısı olan bölgeye konursa iyi gelir.

Bu yazı su yosununun özellikleri nedir su yosununun faydaları zararları diğer adı su yosunu ne işe yarar neye iyi gelir nerelerde kullanılır su yosunu bitkisinin özellikleri nasıl yetiştirilir resmi sporla üremesi yetiştirilmesi faydaları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kelp faydaları, su yosunu özellikleri, yosun nasıl yetiştirilir, kelp nedir neye yarar, kelp su yosunu kullanan oldumu, kelp yosunu, kelp yosunu nedir, kelp yosunun faydası

2 Comments on Su Yosunu ve Faydaları

  1. su yosunu bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. su yosununun faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

  2. su yosunu özellikleri ve besleyici özelliklede cildi güçlendirici güzellik veren bir bitki olarak kullanılabilir

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*