Zamanımızda güzelleşmek, güzel görünmek çok önemli haldedir. Bunun için binlerce TL para harcayan insanlar bulunmaktadır. Biz şimdi sizlere evde bitkisel kür ve maskeler hazırlayarak güzelliğinize katkı sağlama amacındayız.

Bu kadar önemli olan güzelleşmek uğruna çok ciddi paralar harcanırken, Suna Dumankaya’nın tarifleriyle evde yapabileceğiniz tamamen doğal ve maddi külfeti fazla olmayan maskeler ile hayatınıza renk katabilirsiniz. Dilerseniz ilk önce Suna Dumankaya tarafından maske hazırlamadan önce uyulması istenen püf noktalarını sıralayalım;

Önce malzemenizi hazırlayın; Cam kase, kaşık, spatül, pamuk, herhangi bir nemlendirici krem, temizleyici süt ve losyon ile maske yapacağınız doğal malzeme, yani meyve ya da sebze… Bütün bu malzemeler temiz olmalı, kullanacağınız meyve veya sebze her neyse, taze ve olgun olmalı; iyice yıkanarak temizlenmeli.

Bu maskeleri sadece cildiniz için değil siyah noktalardan kurtulmak için uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte uygun maskeler uygun cilt tipine uygulanmalı. Yani cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Uygun olmayan maskeyi cildinizde uygularsanız yarar göremeyeceğiniz gibi vakit kaybı da yaşamış olursunuz.

Kuru ve Kırışık Ciltlere Maske: 1 tane patates rendelenerek sonra suyu çıkarılır. Peçete yardımıyla akşamlar patates suyu cilde uygulanır. Yüzdeki çizgileri faydalıdır.

Karma Ciltler için Maske: Hepsinden 1′er tatlı kaşığı yoğurt, un, bal karıştırılır. Karışım yüze uygulanarak 25 dakika bekletilir. Yüz temizlenir. Siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi:  2 su bardağı su ve 3 yemek kaşığı elma sirkesini cezveye koyarak kaynatın. Ocağın altını kapatın ve yüzünüzü bu karışımın buharına doğru tutun. Karışım soğuyana kadar işleme devam edin. İşlem bitince 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp bununla yüzünüzü silin. Haftada iki kez bu reçeteyi uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalara Öneriler: Siyah noktalardan kurtulmak için gözenekleri açmak gerekir. Bunun en doğru yöntemi buhar banyosu yapmaktır. Yeteri miktarda suyu kaynatın. Havlu ile dışarı buhar gitmeyecek şekilde yüzünüze buhar uygulaması yapabilirsiniz. Bu yöntemle siyah noktalar daha kolay temizlenir.

Suna Dumankaya Temizleme Sütü Tarifi: Gün içinde, dışarı çıktığımızda ve gözenekleri geniş bir yüze sahipsek kirlerin bu gözenekleri tıkadığı için siyah noktalardan çok şikayetçi olduğunuzu duyar gibiyim.

Süt maskesi ile tamamen doğal pratik bir yöntemle bu derdinize çare olunur. İki çay bardağı sütü bir kaseye boşaltın. Bir tane salatalığı rende ile doğrayın ve kasedeki sütün içine boşalttın. Ocağa koyup kaynamasını bekleyin daha sonra süzün ve kalan sıvı ile yüzünüzü temizleyin yüzünüzdeki kirlerden arının.

SUNA DUMANKAYA TARİFLİ CİLT BAKIM MASKELERİ HAKKINDA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı suna dumankaya cilt bakım maskeleri ürünleri cilt lekeleri elma sirkesi temizleme lekeleri karbonat lekesi nemlendirici nasıl temizlenir beyazlatma cildi canlandıran güzelleştiren maskeler kürler sıkılaştıran beyazlatma formülü cildine ne kullanıyor cildim çok kuru parlatan maske gerginleştirmek pürüzsüzleştirmek canlandırıcı üzüm elma sirkesi peeling karbonat maskesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

patates suyu maskesi, suna dumankaya cilt bakım maskeleri, suna dumankaya ürünleri, suna dumankaya ürünleri kullananlar, suna dumankaya ürünlerini kullananlar, suna dumankaya cilt bakm, suna dumankaya patates maskesi, suna dumankayanın ürünleri, çil maskesi suna dumankaya, suna dumankayanın ürünlerini kullananlar