Bu yazımızda tadına doyamayacağınız bir tatlının yapımını anlatacağız. Oktay Usta‘nın kaleminden sütlü incir tatlısı nasıl yapılır buyrun beraber okuyalım.

Malzeme Listesi 
1 Litre Süt
1 Su Bardağı Toz
Şeker
2 Çorba Kaşığı Pirinç Unu
1 Çorba Kaşığı Nişasta
12 İncir
Yarım Pasta Keki

Üzeri İçin: Badem , Yeşil Fıstık, İncir.

Hazırlanışı
İncirlerin 12 tanesini yıkıyoruz. Ve bir kaseye koyuyoruz. Üzerini örtecek kadar ılık su koyup yumuşamasını bekliyoruz.

Tatlımıızn kremasını hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, nişastayı, pirinç unu boşaltıyoruz. Çırpma teliyle karıştırarak pişiriyoruz. Bir yandan da yumuşayan incirleri doğrayıcıdan geçirerek püre haline getiriyoruz.

Kıvamına gelen ve kaynamakta olna kremanın üzerine püre haline getirdiğimiz incirleri ilave edip, karıştırmaya devam ediyoruz. Bir taşım kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. İsterseniz küçük kaselere isterseniz kup bardaklar kullanabilirsiniz. Kup bardaklara ilk önce yarım pasta kekini elimizle parçalayarak paylaştırıyoruz.

Hazırladığımız karışımdan yaklaşık olarak 7 kase çıkacaktır. Keklerin üzerine kremayı paylaştırarak döküyoruz. En son üzerini kuru incir, yeşil fıstık ve badem süslüyoruz. Ve soğuk olarak servis ediyoruz.

Bu yazı sütlü incir tatlısı nasıl yapılır, oktay usta sütlü incir tatlısının yapılışı, resimli anlatımlı açıklamalı sütlü incir tatlısı tarifi yapımı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sütlü incir tatlısı yapılışı, sütlü incir tatlısı nasıl yapılır, incir tatlısı nasıl yapılır oktay usta, incir tatlisi, sütlü incir tatlısı, incir tatlısı nasıl yapılır, sütlü incir tatlısı tarifi, sütlü incir tatlısı oktay usta, sütlü incir tatlısı tarifi resimli, incir tatlısı nasıl yapılır sütlü