Tansiyonu Düşüren Bitkiler

Yüksek tansiyon sadece yaşlılarda değil artık gençlerde ve orta yaş grubundaki kişilerde de önemli bir risk faktörü olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek tansiyon hastalığı, eğer tedavi edilmez ise felç ve beyin kanası gibi kötü sonuçlar doğurabilecek bir hastalık türüdür. Şayet sizin de yüksek tansiyon probleminiz var ise mutlaka bir hekime danışmalı ve kan basıncınızı dengeleyecek gerekli ilaçları kullanmalısınız. Doğal eczaneden, yani bitkilerden çözüm arayanlar için ise ;

* Armut,
damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.
* Böğürtlen, tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır.
* Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.

* Frenk üzümü, maydanoz, sarmısak ve limon tansiyona iyi gelir.
* Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.
* Frenk maydonuzu, tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana baygınlı hissi veren bir madde vardır.

* Kedi otu tansiyon düşürücüdür.
* Kekik geçici olarak yükselen tansiyonu düşürür.
* Limon iyi bir tansiyon düşürücüdür.
* Sarımsak tansiyonu düşürür. Halk arasında en çok bilinen ve kullanılan yöntemdir.
* Acı biber yüksek tansiyona bitkisel çözüm dür. acıbiber in içindeki kapsaisin maddesi tansiyon düşürücü etki yapar.

Hipertansiyon yani tüksek tansiyon hastalığı olanlar için bitkisel öneriler 
* Akasya çiçeklerinden yapılan ilaçlar nefes darlığına karşı kullanılır. 2 çorba kaşığı kurutulmuş akasya çiçeği, 1 su bardağı kaynar su içinde 10 dakika bekletilir, günde üç su bardağı içilir.
* Anason tohumlarını çiğnemek nefes darlığını giderir.
* Çam ağacının içerdiği ettiği aktif maddeler, solunum yolları hastalıklarına çok iyi gelmektedir.

* Ihlamur çayı, nezle, grip ve nefes borusu hastalıklarına etkilidir.
* Kekik içindeki THYMOL maddesi nedeniyle özellikle nefes yolları hastalıkları ve hazma iyi gelir.
* Yeşil çam kozalığı (5 adet) doğranır, bir kaba konarak üzerine su dökülür. 24 saat bekletilir. Sonra yarım saat kaynatılır. Elde edilen şuruptan günde üç kahve kaşığı içilirse, grip, nezle ve bronşitin oluşturduğu balgamın sökülmesinde etkili olur.

Bu yazı tansiyon nasıl düşürülür, tansiyonu ne düşürür, tansiyonu düşüren bitkiler bitki çayları, tansiyonu düşüren yiyecekler şeyler meyveler besinler gıdalar nelerdir, tansiyonu düşürmek için ne yapmak gerekir tansiyonu yükselen hastaya ne yapılır, tansiyona hangi bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

tansiyonu ne düşürür, tansiyonu neler düşürür, tansiyonu düsürmek icin ne yapmali, tansiyonu düşüren yiyecekler, tansiyon düşüren yiyecekler, tansiyon düşüren bitkiler, tansiyonu düşürmek için ne yapılır, tansiyonu düşüren bitkiler, tansiyon düşürmek için ne yapılır, tansiyon düşürücü bitkiler

4 Comments on Tansiyonu Düşüren Bitkiler

  1. Merhaba beim annemin hep tansiyonu düşüyor hangi şeylerden düşüyor bir sölerseniz sevinirim. annem 2 de bir baş ağrısı çekiyor akşam yediği yemeklerin hangisi düşürür diye düşünüyorum ama bulamıyorum.annem için gerekeni yaparım yeterki siz neler düşürdüğünü söyleyin o yiyecekler uzak tutmaya çalışırım. 🙁 lütfen yardımm 🙁

  2. tansiyon konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. tansiyona bitkisel çözümler için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. benimde annemin sürekli olarak tansiyonu yükseliyor. acaba tansiyonu düşürmek için bitkilerin çayınımı yoksa direk olarak bitkilerin tüketilmesinimi uygulamak daha işe yarar. bazı kaynaklar şifalı bitkilerle tansiyonu düşürürken bazıları direk olarak bitki çaylarını tüketmenin tansiyonun düşmesine yardımcı olacağını söylüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.