Tarçın ve Tarçının Faydaları

Tarçın son dönemlerde daha sık kullanılmaya başladı. Kuşku yok ki bunda en önemli etken tarçının zayıflamaya etkisi ve dolaşımı hızlandırıcı rolü. Peki tarçın neye iyi gelir nasıl kullanılır merak etmiyor musunuz?

TARÇIN: Asya kökenli yaprak dökmeyen, hoş kokulu bir ağacın kabuklarından elde edilen bir baharattır.

Tarçının Faydaları: Tarçın ferahlık verir ve iştah açar. El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarının dökülmesine ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur.

Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokuları, öksürüğü ve ishali keser. Vücut direncini arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Kan Şekerini dengeleyen Tarçın, şeker hastaları için çok faydalıdır.

Tarçın Nasıl Kullanılır: Yemeklerde ve tatlılarda lezzet ve koku vermesi için kullanılır. Tarçın özellikle sütlü tatlılarda kullanılırsa sütteki zararlı bakterileri yok eder. Bal ve limonla karıştırılıp yenirse boğaz yanmasına iyi gelir. Tarçın esansı gıda ve parfümeri sektöründe koku verici olarak kullanılır.

Bu yazı tarçının faydaları zararları nedir nelerdir tarçın ne işe yarar nasıl kullanılır tarçın neye iyi gelir özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nedir tarçın nerede nasıl yetiştirilir ana vatanı özellikleri kullanımı nasıldır konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

tarçının faydaları nelerdir, gebelikte tarçın zararlımı, tarçın faydaları nelerdir, tarçın gebelikte zararlımı, tarçının faydaları, Gebelikte tarçın, tarcinin yararlari, tarçın gebelik

1 Yorum var Tarçın ve Tarçının Faydaları

  1. tarçın bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. tarçının faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*