Tarçın son dönemlerde daha sık kullanılmaya başladı. Kuşku yok ki bunda en önemli etken tarçının zayıflamaya etkisi ve dolaşımı hızlandırıcı rolü. Peki tarçın neye iyi gelir nasıl kullanılır merak etmiyor musunuz?

Sadece baharat olarak değil tarçın bir bitki olarak da birçok farklı konuya iyi gelmektedir. Şimdi yazımızı okumaya başlayalım.

TARÇIN: Asya kökenli yaprak dökmeyen, hoş kokulu bir ağacın kabuklarından elde edilen bir baharattır.

Tarçının Faydaları: Tarçın ferahlık verir ve iştah açar. El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarının dökülmesine ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur.

Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokuları, öksürüğü ve ishali keser. Vücut direncini arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Kan Şekerini dengeleyen Tarçın, şeker hastaları için çok faydalıdır.

Tarçın Nasıl Kullanılır: Yemeklerde ve tatlılarda lezzet ve koku vermesi için kullanılır. Tarçın özellikle sütlü tatlılarda kullanılırsa sütteki zararlı bakterileri yok eder. Bal ve limonla karıştırılıp yenirse boğaz yanmasına iyi gelir. Tarçın esansı gıda ve parfümeri sektöründe koku verici olarak kullanılır.

TARÇIN BİTKİSİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı tarçının faydaları zararları ibrahim saraçoğlu mutfağı yararları ingilizcesi nelerdir nedir ne demek ne işe yarar neye yarar ne kadar neden yapılıyor neye faydalı nerelerde kullanılır nelere nerede yetişiyor nasıl üretilir demlenir yapılır yetişiyor bir şey tüketilmeli anlaşılır bitkisi resmi latincesi hangi hastalıklara iyi gelir bitkisinin özellikleri yağı çayı ağacı maskesi suyu konularında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

tarçının faydaları nelerdir, gebelikte tarçın zararlımı, tarçın faydaları nelerdir, tarçın gebelikte zararlımı, tarçının faydaları, Gebelikte tarçın, tarcinin yararlari, gebelikte tarçının faydaları, Tarçın faydası, tarçın gebelik