Tere otunu genelde salata düşkünleri kullanır. Oysa tere farklı hastalık ve rahatsızlıklarda kullanılan çok faydalı bir bitkidir. Yazımızda tere otu hakkında bilgiler vereceğiz. Yazıyı beğenirseniz beğenerek ve paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Tere Otu: 50 cm’ye kadar uzayabilen, beyaz ya da morumsu renkte çiçekler açan, tadı acı, otsu bir bitkidir. Kalsiyum ve demir açısından oldukça zengindir. Ayrıca, A, C ve D vitaminleri ile uçucu yağ ve glikozitler içerir.

Tere Otunun Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İştahı açar ve hazmı kolaylaştırır. Sinirleri yatıştırır ve cinsel isteği arttırır. Bronşları temizler ve öksürüğü keser. Vücut direncini arttırır, halsizliği giderir ve güç verir. Başta grip ve soğuk algınlığı olmak üzere, hastalıklarda iyileşmeyi hızlandırır.

Kanı temizler ve kansızlığı giderir. Güçlü bir idrar söktürücüdür. Böbrekleri ve idrar yollarını temizler ve böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur. Karaciğer hastalıklarına karşı faydalıdır. Safrayı arttırır. Kandaki şeker oranını düşürücü etkisi ile şeker hastalarına faydalıdır. Sigaranın zararlarını azaltır. Saç dökülmesini azaltır ve kepeği önler.

Tere Otu Nasıl Kullanılır: Taze tere otu yemek ve salatalara katılıp yenebileceği gibi lapa haline getirilip haricen de kullanılabilir. Lapası cilt hastalıklarına karşı faydalıdır. Saçlara sürülürse dökülmesini azaltır. Ayrıca, metabolizmayı hızlandırıcı etkilerinden dolayı Tere Tohumu zayıflamaya yardımcı olarak da kullanılmaktadır.

TERE OTU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı terenin faydaları saça vücuda faydası zararları kalorisi yan etkileri neye faydası var nelerdir nedir ne zaman ekilir ne işe yarar neye iyi gelir nelere iyi gelir nedir resmi ne zaman olur nerede bulunur ne zaman yenir nasıl ekilir yetiştirilir konusu toplanır tere otu ne kadar yenmeli ne zaman çıkar nelere iyi gelir olur yenir kaynatılır tüketilir bir bitkidir tohumu salatası sigara kürü yağı suyu gaz yapar mı konularında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Gelen aramalar:

terenin faydalari, tere zayıflatırmı, gebelikte tere yemek, tere nin faydaları, terenin yararları, terenin faydaları ve zararları, terenin faydası, tere tohumunun faydaları, terenin yan etkileri, gebelikte tere otu