Düzgünce törpülenmiş, bakımlı tırnaklar şıklığınızı tamamlayan ince detaylardır. İlk çağlarda, korunma amacıyla kullanılan tırnaklar artık güzellikle alakalı semboller arasında

gösterilmektedir. İşte size tırnaklarınızı sağlıklı ve güzel tutmanız için birkaç öneri:

Dengeli Beslenin: İnanması güç de olsa beslenmenizin tırnak sağlığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Bol sebze ve meyve tüketin. Çinko, vitamin, enzim ve mineraller tırnak sağlığınız için gereklidir. Kalsiyum seviyenizi yüksek derecede tutmaya çalışın.

Bol Su İçin: Su, başta genel sağlığınız olmak üzere tırnaklarınız gibi birçok bölgenize iyi gelir. Su dışında da havuç, portakal suyu gibi faydalı içecekleri bolca tüketin.

Düzenli Manikür yaptırın: Ayda bir profesyonel manikür yaptırın. Bunun yanında haftalık tırnak bakımınızı kendiniz yapmalısınız.

Tırnak Cilası Kullanın: Tırnaklarınızı güçlendirmek için oje kullanın. Ardından da şeffaf bir tırnak parlatıcısı sürün. Ojelerinizin kurumasını engellemek için onları buzdolabında saklayabilirsiniz. Eğer ojeniz koyulaşmışsa, inceltici kullanabilirsiniz. Zaman zaman tırnaklarınızı havalandırın ve ojeden sürmeyin. Ojeyi sık kullanmak, tırnağınızı sarartabilir.

Tırnaklarınızı Fazla Kullanmayın: Tırnaklarınız açacak ya da yenecek bir şey değildir. Tırnaklarınızı bir şeyi kazmak veya tırmalamak için kullanmayın ve tırnaklarınızı asla yemeyin.

Tırnaklarınızı Koruyun: Bulaşıkları veya çamaşırları yıkarken veya bahçede uğraşırken eldiven kullanın. Ellerinizi her yıkadığınızda yoğun nemlendirici losyon kullanın.

İşte birkaç ipucu daha: Tırnaklarınızı yumuşatmak için 2 günde bir ılık zeytinyağının içinde 15–20 dakika bekletin. Limon suyunu suyla karıştırarak tırnaklarınızdaki lekelerden kurtulabilirsiniz. Kütikülleri koparmayın; bunun yerine kütikül yağı kullanın ve nazikçe kütikülleri geri ittirin.

Bu yazı tırnak kırılmasının sebepleri tırnak kırılmasının nedenleri, tırnak kırılmasının tedavisi, tırnak kırılmasının nedeni, tırnak kırılmasına hangi vitamin iyi gelir, tırnak kırılmasına çözüm, tırnak kırılması neden olur, tırnak kırılması nasıl önlenir, tırnak neden kırılır  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

çocuklarda tırnak kırılması, tırnak kırılmasına ne iyi gelir, tırnak kırılması nasıl önlenir, bebeklerde tırnak kırılması, tırnak kırılması tedavisi, tırnak kırılması nasıl tedavi edilir, tırnak kırılmasının tedavisi, tırnak kırılması tedavi, tirnak neden kopar, tırnak kırılmasının nedenleri