Topaz Taşının Özellikleri ve Renkleri

Kimi taşlar vardır mücevhere benzer yönü sayesinde insanı kendisine aşık eder. İşte bu tarz bir taş olan topaz taşının özellikleri ve faydaları.

Yapısal Özellikleri
Bu taş mücevhere yakın bir yapıya sahiptir. En büyük üreticisi Brezilyadır. Katışıksız topaz renksiz olabilmektedir ve pırlanta kesim yoluyla traşlandığında çok kolay bir şekilde elmasla karıştırılabilir.

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Başak, İkizler, Oğlak, Yay, Yengeç
Rengi : En çok şeffaf buna bağlı olarak Beyaz, gri, yeşil, mavi, pembe, kırmızı, sarı.
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Rusya, Çin, Almanya, Brezilya, Japonya, Sri Lanka, Amerika, Nijerya, Pakistan ve Burma

Topaz Faydaları
– Altın renginde olan bolluk ve bereket taşı olarak bilinir ve enerji verici özelliği bulunur.

– Mavi renklisi boğaz çakralarını hareketlendirir, hayal gücünü oldukça geliştirici unsuru bulunur. Vücudumuzdaki atılamayan toksinleri dışarıya çıkartmada büyük yardımcılardandır. Sinir sistemini onarıcı ve duyguları dengelediği bilinir.

– Turuncu rengi cesaret verici ve neşelendirici duyguları güçlendirmeye yardımcıdır.

– Şeffaf rengi ruhsal gelişmede yardımcıdır ve bilinmeyenlere karşı cesaret vericidir.

Bolluk ve bereketi arttırıcı özelliği bulunur, Göz hastalıklarının iyileşmesinde güçlü yanları bulunur, Korkuyu yenmeye iyi gelir ve Ahlaksızlıktan koruyabilir, Aşıkların arasında geçen sıkıntıları giderebilmede yardımcıdır ve soğukluğu gidericidir, Kan dolaşım bozukluğunu giderir, Zihni fazlalıklardan arındırır ve kişinin gün sonunda rahat bir uyku uyuyabilmesine yardımcı olur.

Bu yazı topaz taşının özellikleri, topaz taşının renkleri, topaz taşının fiyatı, topaz taşının etkileri anlamı değeri, topaz taşı ne kadar nerede satılır nasıl anlaşılır kullanılır, topaz taşı nedir ne işe yarar konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

topaz tasinin ozellikleri, topaz taşı ne işe yarar, topaz taşı özellikleri, facebook altın topaz taşı, topaz nasıl anlaşılır, mavi topaz neye yarar, sarı topaz taşı faydaları, topa taşı gerçekliği nasıl anlaşılır

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*