Turmalin Taşının Özellikleri

Hem maddi hem de manevi olarak değerli taşlar kategorisine giren turmalin taşının faydalarını ve özellikleri öğrenmek isterseniz buyrun yazımızı okuyun.

Yapısal Özellikleri
Bu Değerli taşın birden fazla çeşidi bulunur. Bilinen renklere göre çeşitleri şöyledir; Kırmızı: rubellite (rubelit), Mavi: indicolite,Yeşil: chromolite, Sarı: Kanarya, Yeşil ve Mavi: paraibadır, Birden fazla renk var ise: Kedi Gözü, Işığa tutulduğunda yeşilden kırmızı oluyor ise: Renk Değiştiren isimleri verilmiştir

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Terazi, Oğlak, İkizler, Koç, Başak
Rengi : Kırmızı, Mavi, Yeşil, Sarı, Siyah, Bronz, Pembe
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: (Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi)

Turmalin Taşı Faydaları
Bu değerli ve şifacı taşın faydalarını kısaca açıklamaya çalışalım. Bu taş hem maddi hem de manevi olarak oldukça güçlü taşlar arasında yer alır. O yüzden nadir taşlar arasında yer almaktadır.

– Hormon salgılama sistemini dengeleyici özelliği bulunur,
– Uyku düzenini sağlar,
– Zihni güçlendirir ve arındırır,
– Sezgisel yanınızı güçlendirir yani sezgileriniz oldukça doğru çıkmaya başlayabilir,
– Kişinin kendisi ile barışını sağlar iç dünyanızı kötülüklerden arındırır.
– Hangi renk olursa olsun nazarları sizden uzak tutucu özelliği bulunur.

Bu yazı turmalin taşının özellikleri özelliği, turmalin taşının fiyatı, turmalin taşının anlamı değeri, turmalin taşı nasıl temizlenir, turmalin taşı nedir, turmalin taşı ne işe yarar konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

turmalin nedir, turmalin taşı fiyatı, turmalin taşı nasıl temizlenir, turmalin taşı nedir, metin2 turmalin ne işe yarar, saglik tasi turmalin, selenit taşı nedir, siyah turmalin taşı nedır neişe yarar

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*