Hem maddi hem de manevi olarak değerli taşlar kategorisine giren turmalin taşının faydalarını ve özellikleri öğrenmek isterseniz buyurun yazımızı okuyun.

Turmalin taşı hakkında yazılan bu yazıyı beğenirseniz paylaşarak veya yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

Turmalin Taşının Özellikleri: Bu Değerli taşın birden fazla çeşidi bulunur. Bilinen renklere göre çeşitleri şöyledir; Kırmızı: rubellite (rubelit), Mavi: indicolite,Yeşil: chromolite, Sarı: Kanarya, Yeşil ve Mavi: paraibadır, Birden fazla renk var ise: Kedi Gözü, Işığa tutulduğunda yeşilden kırmızı oluyor ise: Renk Değiştiren isimleri verilmiştir

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Terazi, Oğlak, İkizler, Koç, Başak

Rengi : Kırmızı, Mavi, Yeşil, Sarı, Siyah, Bronz, Pembe

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: (Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi)

Turmalin Taşının Faydaları: Bu değerli ve şifacı taşın faydalarını kısaca açıklamaya çalışalım. Bu taş hem maddi hem de manevi olarak oldukça güçlü taşlar arasında yer alır. O yüzden nadir taşlar arasında yer almaktadır.

– Hormon salgılama sistemini dengeleyici özelliği bulunur,
– Uyku düzenini sağlar,
– Zihni güçlendirir ve arındırır,

– Sezgisel yanınızı güçlendirir yani sezgileriniz oldukça doğru çıkmaya başlayabilir,
– Kişinin kendisi ile barışını sağlar iç dünyanızı kötülüklerden arındırır.
– Hangi renk olursa olsun nazarları sizden uzak tutucu özelliği bulunur.

TURMALİN TAŞI HAKKINDA TAŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İSTERSENİZ YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı turmalin taşının faydaları değeri faydası fiyatı anlamı nedir nerede bulunur nereden çıkarılır neye iyi gelir ne renktir çeşitleri renkleri nasıl temizlenir anlaşılır yüzük bileklik kolye tesbih siyah yeşil anlamı erkek kadın hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

turmalin nedir, turmalin taşı fiyatı, turmalin taşı nasıl temizlenir, Değerli taşlar mail, turmalin taşı nedir, turmalin faydasi nedir, selenit taşı nedir, saglik tasi turmalin, Turmalin yüzük, ikizler burcu turmalin