Ülser Belirtileri ve Tedavisi

mide-ulserine-iyi-gelen-yiyecekler

Sindirim sistemini oluşturan, yemek borusu, mide ya da bağırsaklarda oluşan yaralara ülser denir.

Ülser Nedenleri: Ülser hastalığına neden olan, bulaşıcı bir mikroptur. Bu nedenle, altyapı eksikliği olan ve temizliğe önem verilmeyen yoksul semtlerde daha yaygındır.

Ülser oluşumunu tetikleyen ya da kolaylaştıran diğer faktörler ise; stres, alkol ve sigara, travmalar, cerrahi operasyonlar, çay, kahve, kolalı içecekler ve baharatlı yiyecekler olarak sayılabilir.

Ülser Belirtileri: En önemli belirtileri; karnın üst kısmında yanma, geceleri ağrı (yemek yendikten sonra ağrının kaybolması), kusma (kusduktan sonra ağrının kesilmesi), iştahsızlık ve kilo kaybıdır.

Ülser Tedavisi: Ülser Tedavisinde en önemli sorun ağrıdır. Bu nedenle, tedavide ağrının azaltılmasına öncelik verilir. Ağrının önüne geçilmeye çalışılırken bir yandan da ülserli bölgenin tedavisi yapılır.

Meyan kökü, muz, binbirdelik otu ve andız otu gibi şifalı bitkiler de ülser tedavisi için destekleyici olarak kullanılabilir.

Bu yazı ülser nedir, ülser hastalığı, ülser tedavisi, ülser belirtileri, ülser nedenleri, ülser sebepleri, ülser nasıl bulaşır, ülser nasıl geçer, ülsere ne iyi gelir, ülser tedavisi, bitkisel ülser tedavisi, ülser için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

unser nedir, ülser hakkında kısa bilgi, ulser hastaligi nedir, unser hastalığı, ülser hastalığı hakkında kısa bilgi, ulser belirtileri nedenleri ve sebepleri, ünsar hastalıgı, ülser hastalığı hakkında bilgi, unser nası gecer, unser ne demek

3 Comments on Ülser Belirtileri ve Tedavisi

  1. ülser hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde ülser hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. ah bu acılı yeme hastalığım yokmu ülseri azdırıyor. ülser azıncada resmen hayat çekilmez bir hale geliyor. yediklerimize dikkat edelim arkadaslar o zaman ülser pek fazla bişi yapamaz bize

  3. ülser hastalığının en önemli belirtileri olmadığı halde neden ülser teşhisi konur ki bir insana

Leave a Reply

Your email address will not be published.