Uykusuzluk için Şifalı Bitkiler

Son zamanlarda ne yazık ki benimde çok dertli olduğum bir konu olan uykusuzluk için doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vermek istiyorum bu yazımda.

Evet bakıyorum saate gece 2’ye geliyor. O zaman uykusuzluk için neler iyi gelir, uykusuzluğa bitkisel yollarla ne gibi çözümler bulabiliriz? Önce araştıralım sonrada sizleri bilgi sahibi yapalım değil mi? Kimsenin uykusuz kalmasını istemeyiz şüphesiz.

Uykusuzluğa Bitkisel Çözüm: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kanal D ‘de yayınlanmakta olan Sabahların Sultanı Seda Sayan Programında uykusuzluğa karşı karabaş otu kürünü tavsiye etti.

Uygulama: Uykusuzluk çekiyorsanız 1 bardak kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı kaşığı karabaş otu koyarak 5 dakika kısık ateşte demlendirin. Ilımasını beklemeden sıcakken süzün. Akşamları yatmadan yarım saat önce için.21 gün uygulayabilirsiniz.

Uyarı: 5 dakikadan fazla demlemek sakıncalıdır. Verilen kaynama sürelerine dikkat edin.

Uykusuzluğa Ne iyi Gelir: Uykusuzluk problemi çekenler için iyi gelen bitki çayı ve yiyeceklere papatya çayı ile yoğurt örnek verilebilir.

Papatya Çayı: Kas gerginlikleri azaltmak ve sindirimi yatıştırmak için papatya çayı yardımcı olabilir. Papatya çayının aynı zamanda stres ve depresyona faydalı geldiği bilinmektedir. Böylece günde bir fincan papatya çayı tüketimi uykusuzluk problemlerinin çözümüne katkıda bulunur.

Yoğurt: Yatmadan kısa bir süre önce bir kase yoğurt tüketimi daha hızlı uyumaya yardımcı olabilir.

Uykusuzluk İçin Diğer Öneriler: Uykusuzluk sorununu çözmek için sadece bitkisel öneriler yok elbette. Aşağıda listelenen uygulamaları yaparsanız uykusuzluğa çözüm bulabilirsiniz.

– Yatağa girmeden 2-3 saat önce son yemeğinizi yiyin. Kafeinli içeceklerden uzak durun. Yeşil çay gibi bazı çayların da kafein içerdiğini unutmayın.

– Yatak odasında televizyon izlemeyin. Her akşam aynı saatte yatağa girmeye çalışın ve sabahları aynı saatte kalkın.

– Gün içinde uyumayın. Uyarıcı ilaç kullananlar alternatifler için doktora danışmalıdır.

– Yatak odasını karanlık ve serin tutun. Gece saatlerinde çikolata gibi enerji veren atıştırmalıklar tüketmeyin.

UYKUSUZLUK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı uykusuzluğa ne iyi gelir uykusuzluk için çare bitkisel kesin doğal çözüm uykusuzluğa ne kadar kaç saat dayanılır nasıl dayanabiliriz uykusuzluk sorununa problemine ne iyi gelir uykusuzluğa iyi gelen dua asma ilaçlar müzik nasıl tedavi edilir iyi gelen şifalı bitkiler bitki çayları uyumak için ne yapılır uykusuzluk nasıl geçer yok edilir tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

utkusuzluğun nedenlerı, uykusuzluğa ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, uykusuzluga ne iyi gelir, uykusuzluga iyi gelen şifalı bitkiler, uykusuzluğa bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, bebeklerde uykusuzluğa ne iyi gelir, ibrahim saracoglu uykusuzluk, uykusuzluk için şifalı bitkiler ibrahim saraçoğlu, uykusuzluk icin care, uykusuzluk için şifalı bitkiler

3 Comments on Uykusuzluk için Şifalı Bitkiler

  1. uykusuzluk konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. uykusuzluk için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. uykusuzluğun tek sebebi kadınlar bana göre. aşk acısı çekiyorsan ne bitkiler nede bitkisel yöntemler uykusuzluk için çözüm vermez

  3. uykusuzluk sorunu degılde uyku düzensizliği yaşayanlarda bu bitkisel kürleri kullanabılırlermı fayda saglarmı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.