Taze annelerin ve babaların en zorlu günleri, bebeğin uyku düzeninin henüz oturmadığı doğumdan sonraki ilk 1 yıldır. Bu sürenin bilhassa ilk 6 ayı bebeklerde kolik ağrıları ve hazımsızlık, aşırı terleme, pişik ve isilikler, üşütme gibi nedenlerle uykusuzluk probleminin kronikleştiği dönemlerdir.

Uykusuz geçen saatler ise hem anne hem de baba için zorlu günlerdir. Bu dönemde iş hayatınızın da olumsuz etkilenmesi olağandır. Peki bebeklerdeki uykusuzluk problemine karşı ne yapılabilir.

Aslında bu geçiş sürecinde uykusuzluğa neden olan etkenlerin bir çoğu bebeğin doğumum ardından dış dünyaya uyum problem ile yakından ilişkilidir. Özellikle bebeklerde sindirim sisteminin tam manasıyla oturmaması bebeklerde mide ağrılarına ve kramplara neden olmaktadır. Bu da geceleri bitmek bilmeyen ağlama nöbetleri ve uykusuz saatler geçirmesine yol açar.

Özellikle sindirim problemlerine karşı aşağıda sizlere vereceğimiz bitkisel çözüm kürü ile bebekleriniz daha çok sakinleşecek ve deliksiz uyku uyuyarak hem kendisine hem de size derin bir oh çektirecektir.

Bebeklerde uyku düzensizliği ve uykusuzluk problemine bitkisel çözüm:
Bebeklerin geceleri rahat uykusu çekmesi için bebeğe güzel bir banyo yaptırılır. Ancak buradaki banyo suyu alelade bir su olmayacak. Banyo suyunun içerisine bir fincan papatya çayı veya iki damla papatya yağı ekleyin; yağların suya yeterince karıştığından emin olun.

– Rezene çayı demlenerek bebeğe bir çay kaşığı dolusu içirilir. Rezene çayı kolik ağrılarına bitkisel çözüm sağlar.

– Küçük bebekleri hafif bir Çin masajı rahatlatabilir; biraz papatya yağı kullanarak (20 ml tadı badem yağına bir damla karıştırın), 100 defa kollarının ön kısmını yavaşça sıvazlayın.

– Emziren anneler, geceleri bebeği beslemeden önce bir fincan papatya, Kaliforniya gelinciği, melisa çayı veya ıhlamur çayı içebilirler veya eğer bebek biberondan içiyorsa, yatmadan yaklaşık 20 dakika önce aynı bitkilerden oluşan bir çay hazırlayıp (yemek kaşığı dozunda 500 ml suya, bir tatlı kaşığı bitki) içirebilirler.

UYUMAYAN BEBEKLER KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı uyumayan bebeklere anason dua ninni ilahi ne içirilir ilaç ne yapılmalı fitil şurup verilir mi için bitkisel ilaç bitki çayı yedi uyurlar uyku duası dinle rukye neler yapılır nasıl uyur uyutulur uyumayan bebeği uyutma yöntemleri ne uyutur uykusuz bebekler için öneriler anneleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

uyumayan bebek, uyumayan bebeklere bitkisel çözüm, uyumayan bebekler, bebeklerin uyuması için bitkisel ilaçlar, Uyumayan bebege ne yapilir, bebeklerde uykusuzluğa bitkisel çözüm, uyumayan bebeklere çözüm, uyumayan bebeğe ne verilir, bebeklere uyuması için ne verilir, bebeklere uyku için ne verilir