Vajina Kaşıntısı Nedir

vajinal-akintiya-ne-iyi-gelir

Mantar enfeksiyonu: Koyu, beyaz, peynirimsi bir akıntınız var, vajina bölgesinde

tahriş ve kaşınma söz konusu. Mantar enfeksiyonu çoğu kez antibiyotik veya doğum kontrol hapları aldıktan sonra ya da hamilelik sırasında gelişir.

Tampon ya da diyaframın unutulması: Yoğun bir akıntınız var, ancak başka belirti yok. Tampon veya diyafram unutup unutmadığınızı kontrol edin.

Leğen kemiği iltihabı/salpenjit: Renksiz, çürük kokulu vajina akıntınız ve/veya leğen kemiği ağrınız olabilir.

Düşük ateş ve ürperme, yorgunluk, sırtın alt kısmında ağrı, düzensiz adet kanaması ve iştahsızlık da görülebilir. Leğen kemiği iltihabı ve salpenjit (fallop tüpleri iltihabı) derhal tıbbi müdahale gerektirir.

Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?
Doktorunuz aksini tavsiye etmedikçe, duş yapmayın. Vajina kaşıntısı varsa, kaşımaktan kaçının ve bölgeyi günde iki kere sade suyla yıkayın. Pamuklu külot giyin ve korse ya da sıkı pantolondan uzak durun. Külot giymeden uyuyun.

Önleme
Güvenli cinsel ilişki ve erkek partnerin lateks prezervatif takması cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korunmaya yardım eder. Mantar enfeksiyonuna eğilimliyseniz, antibiyotik kullanırken, reçetesiz satılan mantar ilacı kullanın. Canlı aktif kültürlü yoğurt yemek de faydalı olabilir.

Çocuğunuzun Tedavisi Kızlarda buluğdan önce vajina akıntısı alışılmış bir şey değildir. Bu durumda cinsel tacize uğramış olabilir. Bunu doktorla konuşun. Çocuğunuzu rahatlatmak için şunları yapabilirsiniz: Bölgeyi günde iki defa sade suyla hafifçe yıkayın. Sadece pamuklu külot giydirin. Çamaşırı parfümsüz ve katkı maddesiz deterjanla yıkayın. Altını iyice temizlemesini öğretin.

Bu yazı vajina kaşıntısı neden olur, vajina kaşıntısı nasıl geçer, vajina kaşıntısı nedenleri, vajina kaşıntısı nasıl giderilir, vajina kaşıntısının nedenleri, vajina kaşıntısının sebepleri, vajina kaşıntısı kremi, vajina kaşıntısına hangi ilaç iyi gelir, vajina kaşıntısına bitkisel çözüm, vajina kaşıntısına ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

vajina kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kaşıntı için ilaç, vajinal kaşıntı kremi, kaşıntıya ne iyi gelir, vajina kaşıntısı için krem, mantar kaşıntısına ne iyi gelir, vajinal kasintiya ne iyi gelir, vajina kaşıntısı için ilaç, vajinal kaşıntı için krem, rahim kaşıntısına ne iyi gelir

2 Comments on Vajina Kaşıntısı Nedir

 1. mahmut hanım,
  sirke sürün(yakar biraz) ama 4-5 gün içinde şifa bulursunuz.
  1-yarım bardak ELMA sirkesiyle rahim dışı yıkanacak.
  2-1 lt iyi suyun içine yarım su bardağı elma sirkesi karıştırılıp her gün bu suyla rahim içi yıkanacak.
  3- İSrar geciktirlmeden, beklemeden yapılacak.

  geçmiş olsun.

 2. arkadaşlar benimde acayip kaşıntım var 4 senedir travazol kullandım belli bir müddet faydasını gördüm daha sonra hiç fayda etmiyor acil bana bi ilaç önerirseniz sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published.