Vanilya bitkisi hakkında yazılmış bu güzel yazı, vanilyanın içeriği hakkında herşeyi öğrenmenize yardımcı olacak.

Vanilya: Tropikal iklimlerde yetişen tırmanıcı bir bitki olan vanilya bitkisi ve aynı adı taşıyan yemişidir. Vanilya, kalsiyum, sodyum ve demir minerallerini barındırır. Çok az yağ içeren vanilyada hiç kolesterol yoktur, fakat şeker oranı yüksektir. Bu nedenle kalori değeri fazladır.

Vanilyanın Faydaları: Vücuda kuvvet verir. Cinsel gücü ve isteği arttırır. Sinirleri yatıştırır ve bunalımı gidermeye yardımcı olur. Ateşi düşürür. Hazmı kolaylaştırır. Solunum yollarını temizler ve öksürüğü kesmeye yardımcı olur. Vanilya Yağı, sinir sistemini uyarıcı etkisi ile mideyi uyarıcı ve cinsel gücü arttırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca, adet söktürücüdür.

Vanilya nasıl kullanılır? Besleyici değeri sınırlı olan vanilya kokusu için sütlü tatlılara, pasta ve çikolatalara katılır. Ayrıca, vanilya yağı parfümler ve çeşitli kozmetik ürünlerde de kokusu için kullanılmaktadır. Vanilya ve vanilya yağı aşırı kullanılmamalıdır. Vanilya yağı birkaç damladan fazla alınırsa kusma yapabilir.

Bu yazı vanilya nedir, vanilya nasıl yapılır, vanilyanın faydaları, vanilyanın kalorisi, vanilya nasıl kullanılır, vanilya nerede yetişir anavatanı neresidir, vanilya neye iyi gelir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Vanilya mail, vanilya çubugu nasıl kullanılır, vanilya çayının faydaları, vanilya çayı nasıl yapılır, vanilya çayı faydaları, vanilya bitkisi nerede yetişir, vanilya neye iyi gelir, vanilya saglık için nasıl kullanılmalı, vanilya nasıl yapılır, vanilya cayi ne ise yarar