Bir diğer adı tüberküloz olan verem hastalığından korunmak ve mevcut hastalığın etkilerini en aza indirmek için bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki’nin bitkisel çözüm ve tedavi önerileri toparladım.

Doğrusunu söylemek gerekirse mevcut bir verem hastalığının tedavisi için olmasa bile en azından vereme yakalanma ihtimali olanların mümkünse bu besinleri tüketmelerinin fayda sağlayacağını düşünüyorum.

– 5 tane yumurtayı iyice kaynatın. Kabuklarını döverek toz haline getirin, daha sonra üzerine bir su bardağı limon suyu ekleyin, yumurtanın kabuklarının erimesini bekleyin, sonra içine bal ilave edin ve yemeğinizi yedikten sonra bir fincan tüketin.

– 1 gram kına, 4 gram zerdeçal ve 20 gram nöbet şekerini 2 su bardağı suda kaynatın, süzüp bal ile tatlandırın ve hergün 3 kez bir fincan tüketin.

– Hergün 10 veya 15 tane badem tüketin.

– Bir su bardağı suyu kaynatın, içine 4 ile 10 gram arası sarı kantron koyun ve dinlendirin. Günde üç kez yemeklerden önce bir su bardağı tüketin.

– 1 su bardağı kaynatılmış suya 10 gram ada çayı koyun ve on dakika dinlendirin, hergün üç kez tüketin.

– Toz halindeki 400 gram keten tohumunu bal ile karıştırın, macun haline getirip sabahları aç karnına yiyin, bu kürü 30-40 gün devam ettirin.

– 50 gram şekere, 50 gram çam reçinesi yokun ve toz haline getirin. Hergün iki tane fındık büyüklüğünde yutun.

– Beyaz soğanı sıkın, suyunu akşam ayaza koyun sabah için. Bir fincan kafi gelecektir.

Bu yazı vereme iyi gelen bitkiler, vereme bitkisel çözüm, vereme hangi doktor bakar, vereme iyi gelen gıdalar besinler şifalı bitkiler,  vereme hangi bitki iyi gelir, verem nasıl geçer tedavi edilir, bitkisel verem tedavisi konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

vereme bitkisel çözüm, vereme ne iyi gelir, vereme iyi gelen besinler, marankı vereme iyi gelen bitkiler, veremin bitkisel tedavisi, vereme iyi gelen bitkiler, vereme faydalı besinler, verem bitkisel çözüm, verem icin bitkisel tedavi, maranki şifalı bitkiler verem tedavisi