Halk arasında ala hastalığı olarak bilinen vitiligo hastalığına bu yazımızda bitkisel çözümler ve tedavi yöntemleri anlatmaya çalışacağız.

Bitkisel yollarla vitiligo hastalığının tedavisinde İbrahim Saraçoğlu tarafından özellikle tavsiye edilen doğal kürü kullanacağız.

Vitiligoya Bitkisel Çözüm: Sizde vitiligo hastalığına kesin çözüm ve çare arıyorsanız, sizlere önereceğim bu bitkisel kürü uygulamanızı tavsiye ederim.

Malzemeler: 1 adet yafa portakalının kabuğu, 1 adet Amasya Elmasının kabuğu, 1 çay bardağı su.

Hazırlanışı: Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu ekleyin. 5 dakika süreyle kısık ateşte kaynatın. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatmaya devam edin.

Uygulanışı: Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, vitiligo olan bölgelere lapa şeklinde koyarak 15 dakika süreyle bekletin. 15 dakika sonra lapayı alın. 1 saat sonra o bölgeleri ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Uyarı: Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığının başlangıç döneminde veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamak zorundasınız.

Vitiligoya İyi Gelen Şeyler: Şimdi ise vitiligo veya diğer adıyla ala hastalığına Ömer Coşkun tarafından tavsiye edilen bitkisel kürleri aktaralım.

– 1 çay kaşığı tere tohumu öğütülerek, andız pekmezinin içine karıştırılır ve her sabah yenir.

 1 tatlı kaşığı şahtere otu, 1 bardak suda demlenir ve bitkisel çay olarak tok karnına içilirse vitiligoya çözüm sağlar.

– Günde 1 kaşık saf polen yenmesi bağışıklık sistemini güçlendirir ve ala hastalığına fayda sağlar.

Vitiligoya iyi Gelen Yiyecekler ve Bitkiler: Renk hücrelerini uyaran A vitamini, beta karoten içeren havuç, kayısı, şeftali, kavun, karpuz gibi meyvelerin tüketilmesi de tedavinin başarı şansını artırmaktadır.

Vitiligoda haricen biberiye, kekik, bergamot gibi bitki yağlarından yapılan kremler de tedaviyi desteklemektedir.

Vitiligoya Zararlı Şeyler: Stres ve üzüntü mutlaka hayatınızdan çıkarılmalı, güneşli havada asla uzun süre durulmayacak ve dışarı çıkılsa bile en az 50 faktör güneş kremi kullanacak, bulgur, patlıcan, kola, asitli içecekler beslenme listesinden mutlak suretle çıkarılacak.

vitiligoya-iyi-gelen-dua

Aşırı çay, kahve, sigara ve alkol kullanımı bu hastalıkların iyileşme süresini uzatıyor. O yüzden bu alışkanlıklar mümkün olduğu kadar az kullanılmalıdır.

VİTİLİGO HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZI YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

vitiligo-hastaligi-nasil-gecer

Bu yazı vitiligoya iyi gelen kremler yiyecekler bitkisel yağlar kaplıcalar besinler bitkiler meyveler dua vitiligo nasıl geçer tedavi edilir önlenir yok olur doğal kesin çözüm bitkisel çare ne iyi gelir en etkili çözüm vitiligo hastalığına nasıl teşhis edilir önlenir durdurulur iyileşir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ala hastalığına iyi gelen bitkiler, vitiligo hastalığı için şifalı bitkiler, vitiligo hastalığına iyi gelen bitkiler, vitiligoya iyi gelen bitkiler, prof dr ibrahim saraçoğlu vitiligo ala hastalığı hastalığına bitkisel öneriler, vitiligo için şifalı bitkiler, ala hastalığı, vitiligoya iyi gelen besinler, karbonatın vitiligoya faydası, ala hastalığı nasıl geçer