Yanık İzi Nasıl Geçer

Yanık izleri özellikle yüz, boyun, el ve vücudun görünen diğer yerlerinde ortaya çıkarsa kişide psikolojik ve sosyal bazı sorunlara ve bir takım öz güven kayıplarına yol açabilir. Şahsen kendi fikrime göre yüzdeki hiç bir iz kafaya takılmamalı ve ruhunuzu bu tür şeylerle

yaralamamalısınız.

Neticede insanların gerçekten kalbi ve iç güzelliği her zaman daha fazla ön plana çıkmaktadır. Ancak yine de yanık izlerini nasıl tedavi edebilirim diye bizlere sorarsanız Sizlere Ahmet Maranki den yanık izleri için bitkisel ve doğal çözümler önereceğiz.

İşte Yüzdeki Yanık İzleri Doğal Formüller İle Nasıl Geçer
* Böğürtlen yapraklan toz haline getirilir, yanığın üzerine serpilir.
* Bir miktar susam yağı, kaynar suya karıştırılıp, yaralar sürülür.
* Tahinin üzerine biriken yağ alınır. 200 gram balmumuyla beraber hafif ateşte mum eriyinceye kadar tutulur. Biraz soğuyunca 1 yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım yanıklara sürülür.
* Lahana yaprakları ezilir, yumurta akıyla karıştırılıp, yanıkların üzerine konulur.
* Lavanta çiçekleri haşlanır. Suyuyla pansuman yapılır.
* Marul yapraklan ezilir. Lapa halinde yanıklara konulur.
* 1 bardak kaynar suya, 10 gram kuşburnu yaprak ve çiçeği konulur. 10 dakika bekletilip, süzülen suyla yanıkların üzerine kompres yapılır.
* Semizotu lapa haline getirilir. Yanıkların üzerine konulur.
Kainat Eczanesinden Önerilen Bitkiler

Aloe (Aloe vera)
Yapılan bir çok araştırma, bitkinin yapraklarından elde edilen jelin, bir çok yanık vakasında son derece yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Aloe aynı zamanda ağrı kesici, ateş düşürücü, kızarıklıları önleyici etkileri enzimler içerir. Bunlara ek olarak aole jelinin yanıkların enfekte olmasını önleyen anti bakteriyel ve anti ungal özelliği de vardır.

Sarımsak, soğan, Frenk soğanı, pırasa ve taze soğan gibi bitkiler
Afrika’dan Avrupa’ya ve Amerika’ya kadar her yerde doğrudan doğruya yanıklara uygulanır. Bu bitkilerin antiseptik özellikler taşıdıkları hiçbir şekilde inkar edilemez. Bu bitkilerden herhangi bir tanesi lapa haline getirdikten bitkiyi doğrudan yanığın tatbik ediniz.

Lavanta
1920′lerde Fransız parfüm imalatçısı ve kimyager Rene-Maurice laboratuarında yaptığı bir çalışma sırasında elini yakmıştı.
Can havliyle elini en yakında duran sıvıya, bir kap dolusu lavanta yağına daldırdı. Acısı çabucak geçti ve yanan yerde en ufak bir yara oluşmadan iyileşti. Bu olay aromaterapinin gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Papatya, okaliptüs, sardunya, soğan, nane, biberiye ve adaçayı yağı gibi bitki özü yağları da yanık tedavisinde etkili sonuçlarvermiştir. Ama bunların içinde en etkilisi lavanta yağıdır.

Sarı Kantaron 
Almanya’da yapılan bir araştırma, sarı kantaron içeren merhemlerin yanıkların tedavi sürecini büyük ölçülerde kısalttığını ve yara oluşumunu en aza indirdiğini göstermiştir. Bu bitkinin tentürlerini piyasadan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Bu yazı yanık izi tedavisi, yanık izi geçermi, yanık izi nasıl geçer, yanık izine bitkisel çözüm, yanık izi bitkisel tedavisi, yanık izi ne kadar sürede geçer, yanık izlerinin tedavisi, yanık izlerini yok etme, yanık izlerine bitkisel çözüm  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yanık izi nasıl geçer, yanık izi, yanık izleri nasıl geçer, yanık izlerini yok etme, yanık yüz, yanik izlerini yok etmek, yanık yüzler, yanık izi ne kadar sürede geçer

2 Comments on Yanık İzi Nasıl Geçer

  1. yanık izi konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. yanık izleri için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. yanık izi tedavisi için başka tavsiyesi olan varmı yanık izi nasıl geçer yada yanık izinin yok edilmesi için ne iyi gelir bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak istiyorum. şifalı bitkiler ve bitkisel yollarlada olabilir yanık izleri nasıl giderilir anlatacak varmı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.