Yengeç burcu kadınları ve yengeç burcu erkekleri. Sahip olduğunuz burcun genel özelliklerini ve diğer önemli yanlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan yengeç burcu hakkında hem kadın hem de erkek için detaylı konulara girelim.

Tanımlayan söz: Kendimi hissettiğim şeylerde arıyorum.
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Koruyucu ve hassas, besleyen, büyüten, derin duygular, güçlü annelik duygusu, fedakar, sezgi sahibi, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı.

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Duygusal konularda takıntılar, huzursuzluk, çok çabuk değişen ve endişelenen, yersiz korkular, aşırı boğucu
Yönetici gezegeni: Gecenin ışığı olarak Ay bu burcun yöneticisidir.

Elementi: Su
Niteliği: Öncü

Vücutta karşı geldiği bölge: Göğüsler, yemek borusu ve mide
Rengi: gümüşi gri, mavi tonları

Metali: Gümüş
Taşı: İnci

Yengeç Burcunun İlişkilerinde eğilimleri: İlişkilerinde güven arayan, hassas bir tutumu vardır. Aşırı kırılgan olabilir. Duygusal açıdan yakın olduğu kişiyle kendini güven içinde, hiç ayrılmamacasına bağlı hissetmek ister. Bir eve, yuvaya bağlı olmak, kendine kökler ve aile yaratmak ilişkilerinde ağır basacaktır.

Yengeç Burcunun Avantajları: Çocuk gibi yumuşak, duygusal açıdan besleyen ve beslenen, santimental bir yapıdadır. Nostaljik duygularla hareket eder ve sevdiklerini çok korur, onlara kalbinde özel bir yer açar. Son derece koruyucudur. Bu özelliği ile ilişkilerinde uzun vade arar. Şipşak aşklar yaşamaz. Şartlar ne kadar zorlayıcı olursa olsun, ilişkilerinde kararlılık gösterebilir. Fırtınalı beraberliklerde sabır gösterebilir.

Yengeç Burcunun Zayıflıkları: Duygusal alışkanlıklarına aşırı bağlı olması bazı sorunlar yaratabilir. Olumsuz durumlarda duygusal hayatında endişe ile kıvranarak kendini acındırabilir ve duygusal şantaj uygulayarak kendini kurban rolüne sokabilir. Yeteri kadar objektif olamayabilir. Duygusal durumu sürekli değişim içinde olduğu için kolayca depresif olabilir, kendini olumsuz duygulardan kurtarması ve güven kazanması uzun zaman alacaktır.

Dışarı karşı sert bir görünüm sergileseler de, hassas ve koruyucu bir doğaları vardır. Zaman içinde derin duygularını nasıl ortaya koymaları gerektiğini öğrenirler. Bir aşık olarak güven ve sadakat ararlar. Eğer birisi güvenlerini sarsmışsa, büyük yaralar alabilirler ve bu duygularını hemen silemezler. Yengeç şiirsel ve romantik yapıda bir burçtur.

Yengeç ilişkilerinde de sezgilerine sık sık başvurur. Hislerine fazlasıyla güvenir ancak ilk adımı atmakta çoğunlukla çekingen bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle ayaklarını yere sağlam basmadan hareket etmeyeceklerdir. Hassasiyetleri nedeniyle, baskı altında kendi içlerine çekilip kolayca küsebilirler. Ancak duygusal durumlarda son derece şiddetli patlamalar da gösterebilirler. Kendilerini koruma güdüleri aşırı biçimde gelişmiştir.

Yengeç’lerin ilişkilerinde daha objektif olmaya ihtiyaçları vardır. Subjektif yapıları nedeniyle yanlış anlamalara yol açıp, sonradan bunun acısını çekebilirler. Yengeç dişil bir burçtur. Bu nedenle kadın ya da erkek Yengeç’ler ilişkilerinde koruyucu bir anne rolünü de alabilirler. Sıcak bir yuva ve aile yaratmak onlar için son derece önemlidir.

Ancak çoğu zaman irrasyonel düşünceleri ve alınganlıkları ile anlaşılması hiç de kolay olmayan bir burçtur. Duygusal açıdan hassas olmaları nedeniyle, ancak ciddi, ağırbaşlı ve daha dengeli partnerlere yönelirler. Yengeç koruyucu olduğu gibi fazlasıyla sahip olma özelliği olan hatta kıskanç bir partner de olacaktır.

YENGEÇ BURCU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı yengeç burcunun genel özellikleri yükseleni taşı kadın erkek gezegeni en iyi anlaştığı burç rengi günlük haftalık aylık yıllık yorumu kadınının erkeğinin aşk hayatı yıldıznamesi olumsuz yönleri sevdiğini nasıl anlarız aşkı hassas noktaları uğurlu taşı kalbine giden yol uğurlu sayısı rengi elementi nelerden hoşlanır ne yemeli ne ister ne hediye alınır neyi sevmez nasıl olur giyinir affeder tavlanır mutlu olur edilir sevişir bir kişiliğe sahiptir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yengeç burcunun genel özellikleri erkek, yengeç burcunun özellikleri, Genferonun, Sert Kabuk Yengeç mail, yengeç burcu özellikleri, yengeç burcunun üstünlügü