Yüksek Tansiyon Nedenleri ve Tedavisi

yuksek-tansiyon-nasil-duser

Kan basıncına tansiyon denir. Kalp her kasılışında belirli miktardaki kanı atardamarlara pompalar. Bu sırada da, kan basıncı en yüksek seviyeye çıkar. Buna büyük tansiyon denir.

Kalbin iki kasılışı arasında geçen zaman içinde ise, kan basıncı en düşük seviyeye iner. Buna da küçük tansiyon denir. Büyük tansiyon ile küçük tansiyon arasındaki fark da nabız basıncını gösterir. Tansiyon yaşa bünyeye ve tansiyon ölçüldüğü andaki ruhi veya bedeni duruma göre farklılık gösterir.

Yaşlandıkça bir miktar tansiyon yükselmesi normal kabul edilir.

Yüksek Tansiyon Nedir: Büyük tansiyonun kişinin yaşına göre normal değerlerinden yüksek olmasına halk arasında tansiyon yüksekliği, tıp dilinde ise hipertansiyon denir.

Yüksek Tansiyon Nedenleri: Bir çok hastalıkta tansiyon yüksekliği görülür. Mesela kalbin sol bölümünün büyümesinde, böbrek hastalıklarında, damar sertliğinde, kan hücrelerinin çoğalmasında, şişmanlıkta ve iç salgı bezleri hastalıklarında kan basıncı artar.

Yüksek Tansiyon Belirtileri: Tansiyon yüksekliğinin belirtileri arasında yorgunluk, sinirlilik, çarpıntı, baş dönmesi, uykusuzluk, baş ağrısı vardır.

Yüksek tansiyon hakkında uzmanlar ne diyor, öğrenmek isterseniz videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı yüksek tansiyon nedir, yüksek tansiyon hastalığı, yüksek tansiyon tedavisi, yüksek tansiyon belirtileri, yüksek tansiyon nedenleri, yüksek tansiyon sebepleri, yüksek tansiyon nasıl bulaşır,yüksek tansiyon nasıl geçer, yüksek tansiyona ne iyi gelir, yüksek tansiyon tedavisi, bitkisel yüksek tansiyon tedavisi, yüksek tansiyon için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte yüksek tansiyon nasıl düşürülür, yüksek tansiyon nasıl geçer, nabız yüksekliği nasıl düşürülür, yüksek tansiyon nasıl iner, tansiyon nasıl gecer, gebelikte tansiyon nasıl düşürülür, tansiyon hastalığı nasıl geçer, yüksek tansiyon nedenleri, yuksek nabız nasıl ıner, tansiyon nasıl iner

4 Comments on Yüksek Tansiyon Nedenleri ve Tedavisi

  1. yüksek tansiyon hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde yüksek tansiyon hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. Yüksek tansıyona tarcın lımon narsuyu ıyı geldıgı soylenır dugrumu

    Cevap: bu konuda bir bilgim yok ama sitede zaten tansiyon için yeteri kadar bitkisel çözüm tarifi var

  3. insanların tansiyonları neden yğkselir yada tansiyon yüksekliğine neden olan şey nedir ilk önce bunu tespit ederek yüksek tansiyon hastalığı ile savaşmak lazım

  4. yüksek tansiyon ile hipertansiyon arasında bir fark varmı ve yüksek tansiyon hastaları limon yiyebilirmi bunu merak ediyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.