Yumurtalık İltihabı Bitkisel Tedavisi

Yumurtalık iltihabı her yaştan kadında görülebilen ve tedavi edilmezse kısırlığa neden olabilen bir rahim hastalığıdır.

Yumurtalık iltihabı olan kişilerin kesinlikle bir kadın doğum doktoruna görünmesinde fayda vardır. Ancak doktorun verdiği ilaç tedavisi işe yaramazsa son çare bitkilerle tedaviye kalıyor. Bakalım Yumurtalıkların iltihaplanması için kullanılabilecek ve Yumurtalığın iltihaplanmasına iyi gelen bitkiler ve bitkisel kürler nelerdir:

Mikropların yumurtalık kanalına geçmesi, kasıkların fazla üşümesi, soğuk denizde ıslak mayo ile uzun süre kalmak, düşük yapmak gibi nedenlerle yumurtalıklar iltihaplanır. Karın kasları sertleşir,beyaz akıntı olabilir. Çabuk yorgunluğa neden olur. Adet (regl) düzensiz olamaya başlar hatta kısırlığa bile neden olabilir.

Tedavisi: 10 gr. anason tohumu, 10 gr. rezeyan tohumu, 20 gr nane, 30 gr.papatya, 30 gr. çerçi çubuğu veya 150 gr. mürver meyvesi karıştırılır. Yarım litre suya 25 gr. konur. 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir daha sonra süzülür. Yemek aralarında olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Diğer bir karışım olarak şu da kullanılabilir. 10 gr. kimyon, 10 gr. rezeyan tohumu, 30 gr. sinameki, 10 gr. anason, 5 gr. meyankökü, yarım litre suya 25 gr. konur. 25 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir ve süzülür. Bu su da yemek aralarında günde 3 su bardağı içilir.

Karnın alt kısmındaki kaslarda damarlarda ve bacaklardaki kırampları gidermek ve rahatlatmak için 10 gr. kedikökü (Valeriana), 10 gr. nane, 50 gr. papatya, 50 gr. kantoran, 50 gr. civan perçemi karışımından 1 litre suya 30 gr. konur ve kaynatılır. 20 dakika sonra süzülür ve aralıklarla günde 4 su bardağı içilir.

Birde şu banyo kürü önerilebilir: 5 litre sıcak suya 2 su bardağı papatya atılır. 20 dakika sonra papatya suyu leğene dökülür ve 20 dakika kadar suya oturulur. İki kalça arasına 3-4 litre soğuk su dökülür. Daha sonra vücut havlu ile sarılır. İyice kurulandıktan sonra yatılır.

Bu hastalığın başında 1-2 gün perhiz yapılmalı sadece meyve yenmeli ve ya meyve suları içilmelidir. Birkaç gün sonra çiğ sebze ve meyve, az miktarda et ve sütte yemeye başlanmalıdır. Kanın temizlenmesi için açık havada yürüyüşler yapılmalıdır.

Bu yazı yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler bitki çayları, yumurtalık iltihabına hangi bitki iyi gelir, yumurtalık iltihabına ne iyi gelir için şifalı bitkiler bitkisel çözüm, yumurtalık iltihabı tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

iltihaba iyi gelen bitkiler, yumurtalık iltihabına ne iyi gelir, yumurtalik iltihabi, rahim iltihaplanmasına ne iyi gelir, yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi, yumurtalık iltihabı için şifalı bitkiler, iltihaba hangi bitki iyi gelir, yumurtalık iltihabı tedavisi, intaba ne iyi gelir, yumurtalık iltihabına bitkisel çözüm

4 Comments on Yumurtalık İltihabı Bitkisel Tedavisi

  1. Ben 22 yaşındayım bir oğlum var birid karnında öldü iki senedir bebek istiyorum ama Olmuyor tüpler kapalıydı rahim filmi çektirdim açtılar ama yine hamle kalmadım iltihab var bende şu an adetlim ilk günün ne yapabilirim lütfen yardım edin bana

  2. yumurtalık iltihabı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. yumurtalık iltihabının bitkisel tedavisi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. ben hamileyim ve iltihablanmam var rahimde kaşıntıda başladı ilaç kullanmadan bitkisel yollardan nasıl çözüme ulaşabilirim lütfen söylermisiniz….((22 haftalık gebelik)

    Cevap: site ıcı arama yaparsanız bu sorun ıcın kürler mevcut

  4. yumurtalıklarımdaki iltihaba çözüm olabilicek şifalı bitkileri ve bitkisel tavsiyeleri büyük merakla okuyorum ve en kısa sürede kullanmaya başlıyorum umarım yumurtalık iltihabının bitkisel tedavisi bende bir sonuç verir ve kesin çözüme şifalı bitkiler sayesinde ulaşırım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.