Yumurtalık iltihabı her yaştan kadında görülebilen ve tedavi edilmezse kısırlığa neden olabilen bir rahim hastalığıdır.

Yumurtalık iltihabı olan kişilerin kesinlikle bir kadın doğum doktoruna görünmesinde fayda vardır. Ancak doktorun verdiği ilaç tedavisi işe yaramazsa son çare bitkilerle tedaviye kalıyor. Bakalım Yumurtalıkların iltihaplanması için kullanılabilecek ve yumurtalık iltihabına iyi gelen bitkiler ve bitkisel kürler nelerdir:

Mikropların yumurtalık kanalına geçmesi, kasıkların fazla üşümesi, soğuk denizde ıslak mayo ile uzun süre kalmak, düşük yapmak gibi nedenlerle yumurtalıklar iltihaplanır. Karın kasları sertleşir, beyaz akıntı olabilir. Çabuk yorgunluğa neden olur. Adet düzensiz olmaya başlar hatta kısırlığa bile neden olabilir.

Yumurtalık İltihabı Tedavisi: 10 gram anason tohumu, 10 gram rezeyan tohumu, 20 gram nane, 30 gram papatya, 30 gram çerçi çubuğu veya 150 gram mürver meyvesi karıştırılır. Yarım litre suya 25 gram konur. 5 dakika kaynatılır ve 20 dakika demlenir daha sonra süzülür. Yemek aralarında olmak üzere günde 3 su bardağı içilir.

Diğer bir karışım olarak şu da kullanılabilir. 10 gram kimyon, 10 gram rezeyan tohumu, 30 gram sinameki, 10 gram anason, 5 gram meyan kökü, yarım litre suya 25 gram konur. 25 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir ve süzülür. Bu su da yemek aralarında günde 3 su bardağı içilir.

Karnın alt kısmındaki kaslarda damarlarda ve bacaklardaki krampları gidermek ve rahatlatmak için 10 gram kedi kökü, 10 gram nane, 50 gram papatya, 50 gram kantaron, 50 gram civan perçemi karışımından 1 litre suya 30 gram konur ve kaynatılır. 20 dakika sonra süzülür ve aralıklarla günde 4 su bardağı içilir.

5 litre sıcak suya 2 su bardağı papatya atılır. 20 dakika sonra papatya suyu leğene dökülür ve 20 dakika kadar suya oturulur. İki kalça arasına 3-4 litre soğuk su dökülür. Daha sonra vücut havlu ile sarılır. İyice kurulandıktan sonra yatılır.

Bu hastalığın başında 1-2 gün perhiz yapılmalı sadece meyve yenmeli ve ya meyve suları içilmelidir. Birkaç gün sonra çiğ sebze ve meyve, az miktarda et ve sütte yemeye başlanmalıdır. Kanın temizlenmesi için açık havada yürüyüşler yapılmalıdır.

YUMURTALIK İLTİHABI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı yumurtalık iltihabına iyi gelen antibiyotikler bitkiler besinler yiyecekler ilaçlar soğan kürü maydanoz sıcak iyi gelir mi bitkisel tedavi çözümler yumurtalık iltihabını ne söker söken nasıl geçer iyileşir temizlenir bulaşır anlaşılır için fitil şifalı bitkiler kür konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

iltihaba iyi gelen bitkiler, yumurtalık iltihabına ne iyi gelir, yumurtalik iltihabi, yumurtalık iltihabı bitkisel tedavi, rahim iltihaplanmasına ne iyi gelir, yumurtalık iltihabı için şifalı bitkiler, iltihaba hangi bitki iyi gelir, yumurtalık iltihabı tedavisi, intaba ne iyi gelir, yumurtalık iltihabına bitkisel çözüm