Yumurta protein içeren bir besindir, içeriğinde yoğun enerji, vitamin, protein ve yağ barındırmaktadır. Bir yumurtadaki kolesterol miktarı 212 mg’dır ve 6 gram protein içerir. Kolesterolü yüksek olan kişiler kısıtlı tüketmelidir, çünkü günlük kolesterol tüketimi 300

mg’dır.

Her gün bir adet yumurta, karaciğer, kan-yağ düzeylerini tehlikeye düşürmez. Özellikle çocuklar kahvaltıda mutlaka tüketmelidir. Sabah kahvaltısında bir yumurta yenmelidir, günün ilerleyen zamanlarında sizi tok tutacaktır.

Kolin: Vücudun tüm sağlıklı hücre zarları için gerekli olan homosistein düzeylerini aşağıda tutmaya yardımcı olmaktadır. Kolin ayrıca zihinsel fonksiyonlar ve hafıza için önemlidir.
Selenyum: Vücudunuzun güçlü bir bağışıklık sistemi için gereksinim duyduğu bir mineraldir ve güçlü bir antioksidandır.

B Vitamini: Folik asit ve B2 vücudunuzun yemek yiyecek hale dönüştürmek için ve enerji almak için gereklidir. Folat ayrıca homosistein düzeylerini düşürür ve doğum kusurlarının önlenmesi için önemlidir.
A Vitamini: A Vitamini, iyi derecede görme, genel hücre büyümesi ve sağlıklı bir cilt için önemlidir.

E Vitamini: İyi bir antioksidandır ve C vitamini ve selenyum ile virüs ve mikropların vücuda zarar vermesini önlemektedir.
Lutein: Lutein ve Zeaksantin ile A vitamini yumurta sarısında bulunur. Lutein ve Zeaksantin gözünüzün retina ve yoğunlaşmış makula dejenerasyonunu önlemeye yardımcı olacaktır.

Bu yazı yumurtanın faydaları, yumurtanın yararları, yumurtanın besin değeri, yumurtanın zararları, yumurtanın özellikleri, yumurtanın sarısı, yumurtanın beyazı, yumurtanın faydaları nelerdir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yumurtanın faydaları ve zararları, haşlanmış yumurtanın faydaları, haşlanmış yumurtanın zararları, yumurtanın zararları, yumurtann faydalar, yumurtanın zararları ve faydaları, gebelikte yumurtanın faydaları, haşlanmış yumurta zararları, yumurtanın yararları, gebelikte haşlanmış yumurtanın faydaları