Yüz Felci için Bitkisel Tedaviler

yuz-felci-neden-olur

Bir insanın felç olması kadar vahim bir durum olmadığını düşünüyorum. Gerçekten zor bir süreç ve uzun bir tedavi süreci gerektiriyor. Yüz felci ile karşılaşan hastalar için bitkisel çözümlerin kullanıldığını biliyoruz ve bu önerileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk önce yüz felci için bitkisel çözüm önerilerini, daha sonra ise yüz felcine iyi gelen şeyleri ve uygulamaları anlatmak istiyorum.

Dudak, yanak, kaş, göz çevresi gibi yüz hareketlerini yapmayı yüzümüzdeki sinirler aracılığı ile sağlıyoruz. Beynimizden gelen hareket emirlerini yüzümüzdeki sinirler yüz kaslarına iletmek suretiyle istediğimiz hareketleri yapmamızı sağlıyorlar.

Eğer beynimizde ya da yüz sinirlerinde oluşan bazı rahatsızlıklar bu ileti işlemine engel olurlarsa yüz felci meydana gelmekte ve yüz hareketleri kısmen ya da tamamen ortadan kalkmakta.

Ahmet Maranki yüz felci için pratik bitkisel çözümler:
-Ardıç yağı ile yüze masaj yapılır.
-Zencefil bal ile macun yapılarak Sabah-akşam bir ceviz büyüklüğünde yenir.

-50 gram ılık suyun içerisine üç avuç lavanta çiçeği konur. 48 saat bekletilir. Daha sonra bez yardımı ile süzülür. Bu karışım felçli kısım üstüne masaj yapılarak sürülür.
-Bir bardak kaynar suyun içine 10 gram biberiye konulduktan sonra 10 dakika bekletilerek günde 2 ya da 3 bardak içilir.
-Üzerlik yağı ile yüze masaj yapılır.

Yüz Felcine Ne iyi Gelir? Yüz felci için aşağıdaki uygulamaları yapmak iyi gelecektir.

Yavaş yavaş ellerle destek vererek kaşları yukarı kaldırmak ve zamanla ellerden destek almadan kaşları yukarı kaldırıp indirmek ilk izlenmesi gereken yollardan biridir.

Gözleri sık sık sıkı bir şekilde yumup açmak ikinci izlenimlerden biridir.

Birine sinirlenmiş gibi kaşları asmak ise bu yollardan biridir.

Arada bir göz kırpıp açmak. Dudaklar için ise en güzel egzersiz mum üfler gibi üflemek dudağı büzmek.

Burun hareketleri yapmak mesela koku alırmış gibi burunu açmak. Sakız çiğnemeye çalışmak.

YÜZ FELCİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı yüz felcine iyi gelen bitkiler ilaçlar egzersizler dua hareketler bitkisel yağlar ne iyi gelir için masaj okunacak dua nedir ilaç tens cihazı krem emg testi iğne ne yapmalı doğal kesin bitkisel çözümler çare evde son tedavisi nasıl meydana gelir düzelir başlar iyileşir önlenir tedavi edilir çabuk geçer oluyor egzersizleri en iyi doktor konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yüz felcine ne iyi gelir, yüz felci nasıl geçer, yüz felci bitkisel tedavi, yüz felcine iyi gelen bitkiler, ahmet maranki yüz felci tedavisi, yüz felci için şifalı bitkiler, yüz felci bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, yüz felcine iyi gelen şifalı bitkiler, yüz felcine bitkisel tedavi, ibrahim saraçoğlu yüz felci tedavisi

7 Comments on Yüz Felci için Bitkisel Tedaviler

 1. yüz felci geçirdim normal bi havada seyir halindeydim cam kılima açmamıştım önce sol gözüm çok acıdı sonra dişlerim ağrı yaptı yaklaşık 2 saat sonra çenem yamuldu

  akız çiğnedim eve gelince eşim yüz felci olduğumu söyledi doktora gittik kortizon kullanıyorum tuzsuz diyet yapıyorum ama iyileşmedim
  gözüm hiç kapanmıyor ne yapmalıyım

 2. ben 22 yasındayım yüz felci gecirdim sol tarafım him kımıldamıyor valtrex prednol vitamin göz damlası kullanıyorum acaba sıcak su torbası falan koyuyorum zararı olurmu bebekler için vazelinler oluyo masaj yaparken yüzüme zarar olmasın die sürüyorum hakiki zeytn yagıyla masaj yapılcak ama yag gelmedi daha 🙁 kalıcımıdır bu yüz felci bir gıdım oynamıo 🙁

  Cevap: bazı durumlarda kalıcı, bazı durumlarda yarı kalıcı, bazı durumlarda ise geçicidir

 3. yüz felci konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. yüz felci için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

 4. benimde gözüm küçülüyor etrafı hafıf morarıyor .soguktan daha çok etkileniyor kendimce çarlar üretiyorum ısıtıcının önünde 2veya 4 saat uzanıyorun bu çok iyi geliyor .yada yatrken 7 damla kekik yağı içiyorum .buda iyi geliyor yada 1 su bardagı yatarken şarap içiyorum .buda iyi geliyor .ama tadavi etmiyor .sadece ilermemiyor .kekik yagı sürmeyi düşünüyorum kafamın her yerine ancak soğuk algınlığını kekik yağı alıyor . doktora gittim göz kulak burun boğaz noroloji hiç biri bi teşhiz koymadı ve 2004 yılından beri her yıl gidiyorum .allhım şifa versin sağlık sorunu olan herkese .

 5. yüz felci geçiren birisi neden bitkisel yöntemler uygulayarak çözüm arasın ki bence doktora gitmeli tabi hangi doktora gideceğini biliyorsa

 6. arkadaşım ben yüz felci geçirdim.. sebep sadece soğuk değil, bazen klima bile yüz felci geçirmene sebep olur. benimki öyleydi.. ve şimdi yüzümde hareket eksikliği var. bazen gözümün küçüldüğünü hissediyorum.. mümkün mertebe soğuklarda dışarı çıkma.. sonuçları kötü oluyo.. sağlıklı günler….

 7. kış aylalarında soğuk havalarda rüzgar o kadar çok soğuk esiyo ki yüzüm resmen felç geçirmiş gibi oluyo. bu bitkisel karışımı kullansak yüzümüzün üşümesinede yardım edermi

Leave a Reply

Your email address will not be published.